fot. PAP/Kalbar

Dr inż. P. Sałek: Od kilku lat w przestrzeni medialnej trwa niszczenie etosu i pracy leśnika

Problem polega na tym, że dzisiaj mamy złożoną i szeroką operację medialną, która ma obrzydzić Polakom funkcjonowanie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe. Od kilku lat w przestrzeni medialnej trwa niszczenie etosu i pracy leśnika. Operacja medialna, która w piątek odbyła się w Lasach Państwowych, też ma temu służyć. W jej ramach będzie się wmawiać społeczeństwu, że leśnicy to są złodzieje i ludzie niszczący przyrodę – podkreślił poseł Paweł Sałek z Prawa i Sprawiedliwości w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W Lasach Państwowych odbył się kolejny audyt. Tym razem przyjrzano się wydatkowaniem środków z Funduszu Leśnego na działania medialne. W wynikach przedstawionych przez kontrolerów postawiono m.in. zarzut mówiący o wzroście budżetu na działania medialne w 2023 roku o prawie 1000 procent.

– Dzisiaj mamy wielką nagonkę na środowiska narodowo-konserwatywne. Obecny rząd, zamiast (skupić się – red.) na problemach na granicy czy problemach gospodarczych, to zajmuje się polowaniem na czarownice. (…) Próbuje się budować narracje związaną z tym, że instytucje narodowo-konserwatywne dostawały pieniądze. Różne instytucje czy spółki Skarbu Państwa (…) mają prawo promować swoją działalność w różnej formie, w zależności od tego, czym się zajmują. (…) Lasy Państwowe mogą prowadzić działalność promocyjną związaną ze swoją działalnością, z ochroną przyrody czy prowadzeniem zrównoważonej gospodarki leśnej – wskazał Paweł Sałek.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że „problem polega na tym, że dzisiaj mamy złożoną i szeroką operację medialną, która ma obrzydzić Polakom funkcjonowanie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

– Od kilku lat trwa to, że etos i pracę leśnika się niszczy. To szersza sprawa, która toczy się w naszym kraju w sferze medialnej. Operacja medialna, która w piątek odbyła się w Lasach Państwowych, też ma temu służyć. W jej ramach będzie się wmawiać społeczeństwu, że leśnicy to są złodzieje i ludzie niszczący przyrodę, bo wycinają drzewa. Jednocześnie będzie się promować myśl, że trzeba zreformować Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe i zrobić z niego spółkę akcyjną, żeby się utrzymywała, bo wtedy „profesjonalni biznesmeni” będą na pewno lepiej nią zarządzać – powiedział gość Radia Maryja.

– Wszystko podszyte jest tym, że pieniądze na niszczenie Lasów Państwowych (…) były kierowane z różnych kierunków do Polski, aby podważać to, co jest naszym majątkiem narodowym – dodał.

W audycie połączono wydatkowanie środków Funduszu Leśnego z ówczesną kampanią wyborczą do polskiego parlamentu. W szczególności skupiono się na okolicy, w której kandydowali politycy Suwerennej Polski. W tym kontekście Paweł Sałek przypomniał, że „1 czerwca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, czyli u premiera Donalda Tuska, odbył się Dzień Dziecka. Był festyn, huśtawki, dmuchawce i tak dalej. Pytanie, czy to jest kampania wyborcza?”.

– W ramach funkcjonowania różnego rodzaju urzędów odbywa się wiele wydarzeń i imprez. To jest próba doszywania (wątków – red.) do tej sytuacji. (…) Taką interpretację przekazywania środków przedstawili audytorzy w Lasach Państwowych. Natomiast ubolewam bardzo mocno nad tym, że dzisiaj kierownictwo LP stosuje tego typu metody. (…) To sytuacja dotąd niespotykana. Lasy Państwowe są pod pewnym naciskiem politycznym, żeby organizować takie wydarzenia. Natomiast nie pluje się do studni, z której pije się wodę – podkreślił polityk.

Rozmowa z udziałem Pawła Sałka dostępna jest do odtworzenia [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl