[TYLKO U NAS] P. Sałek o koronawirusie: Powinniśmy do tego podchodzić z rozwagą i nie poddawać się panice, bo problemy grypowe szczególnie w okresie jesienno-zimowym występują bardzo często

Powinniśmy do tego podchodzić z rozwagą i nie poddawać się panice, bo problemy grypowe, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, występują bardzo często i bardzo wiele osób choruje na grypę, dlatego też zachowanie podstawowych elementów higieny przy jednoczesnym unikaniu spotkań masowych jest też sposobem, ażeby zapobiegać ewentualnemu zakażeniu – mówił Paweł Sałek, doradca prezydenta, w programie „Polski Punkt Widzenia” w TV Trwam.

W poniedziałek w Sejmie odbyło się nadzwyczajne posiedzenie w sprawie postępującego koronawirusa. Posiedzenie sejmowe zostało zwołane na wniosek prezydenta Andrzeja Dudy.

– Na szczęście dzisiaj cały czas nie ma takiego przypadku, który był i został oficjalnie potwierdzony, jeśli chodzi o tę chorobę, o tego koronawirusa. Sytuacja powinna być obserwowana, monitorowana, a jednocześnie trzeba podjąć różnego rodzaju działania prewencyjne, także informacyjne, związane z tym problemem zdrowotnym, który się pojawił, dlatego pan prezydent Duda zaproponował, ażeby odbyło się specjalne posiedzenie Sejmu – mówił doradca prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda wspólnie z innymi przedstawicielami kierownictwa Kancelarii Prezydenta RP przysłuchiwał się debacie i zapoznał się z tym, co usłyszeli przedstawiciele narodu w postaci posłów Sejmu RP – kontynuował polityk.

– A jednocześnie wcześniej odbyło się specjalne spotkanie pana prezydenta ze wszystkimi odpowiedzialnymi osobami w układzie ochrony zdrowia w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, które też w sposób bezpośredni przekazało informacje dla pana prezydenta związane z tym problemem nie tylko polskim, ale także unijnym, a wręcz światowym dotyczącym, koronawirusa, który się niestety rozprzestrzenia – powiedział gość TV Trwam.

Powinniśmy być przygotowani na to, że może taki przypadek zachorowania w Polsce się pojawić – wskazał Paweł Sałek.

– Jednocześnie ta informacja, która była przedstawiona w polskim Parlamencie, była na tyle wyczerpująca i uspokajająca społeczeństwo, że powinniśmy do tego podchodzić z rozwagą i nie poddawać się panice, bo problemy grypowe, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, występują bardzo często i bardzo wiele osób choruje na grypę, dlatego też zachowanie podstawowych elementów higieny przy jednoczesnym unikaniu spotkań masowych jest też sposobem, ażeby zapobiegać ewentualnemu zakażeniu. Cały czas jest sztab złożony z wojewodów, który na bieżąco monitoruje sytuację w poszczególnych województwach i jednocześnie zabezpiecza wszystkie elementy związane z tym, żeby szpitale, które mają możliwości tych przyszłych ewentualnych pacjentów leczyć, były w pełnej gotowości – podsumował doradca prezydenta.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl