fot. twitter.com/mblaszczak

Szef MON: 1214 podchorążych wspiera działania WOT podczas walki z koronawirusem

Działania żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej podczas walki z epidemią wspiera 1214 podchorążych z wojskowych uczelni – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

„1214 podchorążych z wojskowych uczelni wspiera działania terytorialsów podczas walki z koronawirusem. Podchorążowie m.in. dystrybuują żywność, pomagają w magazynach Agencji Rezerw Materiałowych, oddają krew, wspierają DPS-y i opiekę medyczną” – napisał Mariusz Błaszczak w niedzielę na Twitterze.

Wcześniej szef MON informował, że w niedzielę w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 8914 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1331 jednostek sprzętu.

Żołnierze m.in. chronią granice, wspólnie z policją patrolują ulice, transportują żywność i środki ochrony osobistej, opiekują się kombatantami oraz rodzinami medyków. Wojsko prowadzi również infolinię z pomocą psychologiczną. Do zadań mundurowych należy także dezynfekcja budynków.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl