Żołnierze WOT szkolą się w obronie obiektów

W toruńskim Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej zrealizowany został kurs Force Protection – ochrony i obrony obiektów. Szkolenia trwały od 21 do 25 lutego br. W kursie udział brali terytorialsi z sześciu brygad obrony terytorialnej.

Force Protection to kolejny kurs specjalistyczny realizowany w Centrum Szkolenia WOT w Toruniu. Jego celem jest przygotowanie żołnierzy do wykonywania zadań na szczeblu sekcji i plutonu z zakresu organizacji, prowadzenia zajęć z ochrony i obrony obiektów i przygotowania posterunków kontrolnych. Praktyczna część kursu trwa tydzień i każdorazowo poprzedzona jest modułem e-learningowym obejmującym część teoretyczną.

fot. WOT

„Tego typu kurs jest bardzo potrzebnym szkoleniem, szczególnie jeśli uwzględnimy obecną sytuację u naszego wschodniego sąsiada. Zajęcia prowadzili bardzo doświadczeni instruktorzy, którzy na każdym kroku poprawiali nas, wykazując najmniejsze błędy i niedociągnięcia” – powiedział kpr. Przemysław Łuszczki, uczestnik szkolenia z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

fot. WOT

W ramach pięciu dni zajęć kursanci zapoznani zostali między innymi z szykami patrolowymi, prowadzeniem przeszukania osób i pojazdów, a także z wykonywaniem czynności i ubezpieczenia na posterunku kontrolnym. Dodatkowo dzięki wieloletniemu bojowemu doświadczeniu instruktorów, program kursu zawierał przygotowane inscenizacje różnych sytuacji, z jakimi żołnierze mogą spotkać w czasie rzeczywistego wykonywania zadań ochrony i obrony.

fot. WOT

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego realizuje swoje zadania od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.

 

Centrum Szkolenia WOT w Toruniu

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl