Terytorialsi na szkoleniu z kawalerią powietrzną

Żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszli kolejne szkolenie z żołnierzami 1. dywizjonu lotniczego z Leźnicy Wielkiej, wchodzącego w skład 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Po części teoretycznej oraz szkoleniu na makiecie śmigłowca terytorialsi realizowali praktyczne ćwiczenia z załogą śmigłowca podczas lotu.

W czasie zajęć żołnierze z 92. batalionu lekkiej piechoty w Kutnie, wspierani przez sekcję żołnierzy z 91blp, prowadzili działania taktyczne przy wykorzystaniu śmigłowca MI-8. Terytorialsi zostali przeszkoleni ze sposobów podchodzenia i desantowania się ze śmigłowca oraz technik naprowadzania maszyny i wyboru odpowiedniego miejsca do lądowania.

Zajęcia zakończyły się przerzuceniem żołnierzy z rejonu ćwiczeń (lotniska w Leźnicy Wielkiej) do punktu zorganizowanego na terenie jednej z firm sąsiadującej z 92blp w Kutnie.

Żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej/radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl