fot. pixabay.com

W Warszawie odbędzie się Procesja Różańcowa za Polskę

Ulicami Warszawy przejdzie dziś Procesja Różańcowa za Polskę. Celem modlitewnego wydarzenia jest wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy Polaków.

W Warszawie odbędzie się dzisiaj Procesja Różańcowa za Polskę. O godz. 12.30 w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika sprawowana będzie Eucharystia. Wierni zgromadzą się później przy pomniku ks. Ignacego Skorupki, skąd przejdą przez Most Śląsko-Dąbrowski w kierunku Starego Miasta.

Procesji będzie towarzyszyła ikona Matki Bożej Łaskawej oraz m.in. relikwie św. Andrzeja Boboli i Maksymiliana Marii Kolbego.

Artur Wolski, inicjator modlitewnego wydarzenia, wskazał, że procesja różańcowa to odpowiedź m.in. na zniewagi i profanacje, jakie mają miejsce w Polsce.

– Jesteśmy świadkami tego, że w polskiej przestrzeni publicznej dokonuje się jawnych grzechów, nawołuje się do aborcji, niszczenia kościołów. Profanowane są figury, wizerunki Matki Bożej. […] Co chwilę słyszymy o atakach na kapłanów i profanacjach Najświętszego Sakramentu. Chcemy w związku z tym dokonać publicznej ekspiacji, wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to także nawiązanie do nabożeństwa pierwszych sobót, a więc do nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi – powiedział Artur Wolski.

Procesja Różańcowa za Polskę zakończy się ok godz. 17.00 na pl. Zamkowym. Tam wierni ponowią akt osobistego poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.

RIRM

drukuj