fot. WOT

Terytorialsi z Podkarpacia najlepsi w maratonie komandosa

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT okazali się najlepsi w maratonie komandosa w kategorii Wojsk Obrony Terytorialnej. W klasyfikacji generalnej wśród 49 drużyn uplasowali się na III miejscu, pokonując m.in. reprezentację Wojsk Specjalnych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Lądowych.

W maratonie komandosa wzięły udział reprezentacje z wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, jak również Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Straży Granicznej.

fot. ZmierzymyCzas.pl

Zakończyła się XVIII edycja maratonu komandosa – imprezy biegowej dla miłośników munduru, przyrody oraz trudnych zmagań biegowych. 27 listopada po raz 18 Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec zorganizował tą wyjątkową i jedyną imprezę, gdzie mogli się sprawdzić reprezentanci ze wszystkich służb mundurowych z całej Polski. Specyfika tego biegu polega na tym, że odbywa się on w pełnym umundurowaniu, butach wojskowych, po leśnych ścieżkach i z obowiązkowym 10-kilogramowym plecakiem na plecach. Utrudnienia te powodują, że nawet dla wytrawnych maratończyków biegających klasyczne uliczne maratony to ten rodzaj zmagań jest sporym wyzwaniem.

W zawodach wzięło udział 335 zawodników z różnych jednostek wojskowych i innych rodzajów służb mundurowych. Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady OT w klasyfikacji OPEN uplasowali się na III stopniu podium pokonując m.in. reprezentację Wojsk Specjalnych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Lądowych. 3. PBOT reprezentowali żołnierze z Rzeszowa i Sanoka. W klasyfikacji końcowej uzyskali bardzo dobre wyniki:

St. szer. Szymon Szmist (35 blp Sanok) – 04:03:30

St. szer. Adrian Walat (31 blp Rzeszów) – 04:16:09

St. szer. Marcin Nitkiewicz (31 blp Rzeszów) – 04:48:22

W klasyfikacji Wojsk Obrony Terytorialnej startowało 8 drużyn reprezentujących brygady OT i dowództwo WOT. W Lublińcu 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej z sukcesami reprezentowało trzech żołnierzy. Dwa pierwsze miejsca na podium zdobyli zawodnicy z sanockiego i rzeszowskiego Batalionu Lekkiej Piechoty:

St. szer. Szymon Szmist (35 blp Sanok) – 1 miejsce

St. szer. Adrian Walat (31 blp Rzeszów) – 2 miejsce.

To kolejny sukces najmłodszego piątego Rodzaju Sił Zbrojnych RP, który może rywalizować, jak równy z równym. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udowadniają swoimi sukcesami co oznacza hasło „sprawni jak żołnierze”. To kolejne motto, które przyświeca żołnierzom – ochotnikom WOT. Dobry żołnierz to sprawny i dobrze wyszkolony człowiek, który może stawić czoła różnym przeciwieństwom losu czy to w okresie pokoju, kryzysu czy też wojny.

fot. WOT

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku i Przemyślu.

WOT/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl