[TYLKO U NAS] Prof. P. Skrzydlewski: Neomarksizm jest zawsze siłą destrukcji, upadku, i zniewolenia

Pseudofilozofie zmierzają do likwidacji prawa człowieka do życia. Neomarksizm jest zawsze siłą destrukcji, upadku, i zniewolenia. By jednak móc zyskać wsparcie, przedstawia siebie jako siłę kompromisu, ugody, przychodzącą zawsze w masce dobra – prof. Paweł Skrzydlewski, filozof, rektor Akademii Zamojskiej.

Na początku felietonu filozof zwrócił uwagę, że państwo ma swój własny cel, który – jeśli jest skutecznie realizowany – nadaje państwu nie tylko siły, ale sprawia, że ma ono ludzki charakter.

– Państwo, istniejąc dla właściwego celu, jest państwem prawdziwym, jest rzeczywistością normalną – podkreślił.

Wskazał, że celem państwa jest służba ludzkiej doskonałości i szczęściu, dlatego też każde państwo stoi przed obowiązkiem obrony tego, bez czego nie mogłaby istnieć lidzka szczęśliwość – ludzkiego życia.

– Żadna władza nie może legalnie uchwalić prawa, które ze swej istoty zmierza do pozbawienia życia niewinnych osób. Musi ona za to chronić ludzkie życie, bronić je, bo jeśli tego nie czyni, nie tylko traci rację swego istnienia, ale także naraża całą wspólnotę państwową i narodową na unicestwienie – zaznaczył prof. Paweł Skrzydlewski.

Brak ochrony prawa do życia, zwłaszcza dotyczącej tych najsłabszych jest zdaniem rektora Akademii Zamojskiej nie tylko wyrazem pogardy dla ludzi, ale także Boga. Dodał jednak, że ochrona prawa do życia nie jest i nigdy nie będzie sprawą łatwą.

Prawu do życia – jak mówił śp. o. Mieczysław Albert Krąpiec, na którego powoływał się w swoim felietonie prof. Paweł Skrzydlewski – sprzeciwia się szatan, liczne ideologie i pseudonauki.

– Pseudofilozofie zmierzają do likwidacji prawa człowieka do życia. Służą one często za ideowe zaplecze do tworzenia kultur nasyconych nienawiścią do Pana Boga, człowieka i porządku ustanowionego przez Stwórcę wszech rzeczy. Wszystkie one godzą w ludzkie uprawnienie do życia, pragnąc świata bez Boga, bez jego praw i wreszcie bez ludzi – zwrócił uwagę.

Odbywa się to oczywiście pod przykrywką postępu czy ochrony obywatelskich swobód i praw. Obecnie dzieje się to za sprawą ideologii określanych zbiorczym terminem „neomarksizm”. Jawi się on jako wyzwolenie człowieka, jednak nigdy nim nie jest.

– Jest zawsze siłą destrukcji, upadku, i zniewolenia. By jednak móc zyskać wsparcie, przedstawia siebie jako siłę kompromisu, ugody, przychodzącą zawsze w masce dobra, by ostatecznie wyłudzić współpracę ludzi pragnących dobra – wskazał filozof.

Zaznaczył, ze marksizm jest przeciwnikiem Boga i pragnie nie tylko zaprowadzenia komunizmu, ale przede wszystkim zerwania więzi człowieka z Bogiem.

– Tam, gdzie udało mu się mu się tę więź zniszczyć, zabijany jest człowiek – podkreślił prof. Paweł Skrzydlewski.

Mówił, że państwowość musi być wolna od wszelkich przejawów neomarksizmu, jednak pełne uwolnienie od tych destrukcyjnych wpływów nastąpi, gdy zapewniona zostanie pełna ochrona prawa do życia każdego człowieka.

Felieton można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl