fot. Paulina Lęcznar

Terytorialsi podarowali uśmiech dzieciom z Podkarpackiego Hospicjum

Z okazji Dnia Dziecka podkarpaccy terytorialsi przekazali trzy paczki pluszaków podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. W akcje zaangażowali się żołnierze z rzeszowskiego, niżańskiego, dębickiego jarosławskiego i sanockiego batalionu.  

Po raz kolejny żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pokazali ogromne serce organizując wewnątrz brygady akcję charytatywną z okazji Dnia Dziecka. Pomimo dużego zaangażowania żołnierzy w operację „Odporna wiosna”, nie zapomnieli o tym, by w ten wyjątkowy dzień podarować uśmiech dzieciom z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Akcja zbiórki pluszaków została ogłoszona we wszystkich pododdziałach brygady, które stanęły na wysokości zadania. Zebrane trzy duże paczki misiów zostały przekazane przez delegację podkarpackich terytorialsów na ręce pracowników Podkarpackiego Hospicjum z zachowaniem wszystkich restrykcji sanitarnych. Pluszaki przed dostarczeniem do hospicjum przeszły ozonowanie, które przeprowadził zespół medyczny brygady.

Żołnierze, którymi od niespełna dwóch lat mam przyjemność dowodzić, to w zdecydowanej większości ludzie o wielkich sercach i otwartych głowach, pełnych pomysłów, które chcą realizować w ramach pomocy dla podkarpackiej społeczności. Bardzo się cieszę, że w tym trudnym czasie choć w tak symboliczny sposób możemy sprawić miły uśmiech na twarzy u dzieci. Noszenie oliwkowego beretu i munduru z biało-czerwoną flagą na ramieniu, to dla nas duma, ale musimy pamiętać, że to także obowiązek pełnienia służby dla innych – mówi płk Dariusz Słota, dowódca podkarpackich terytorialsów.

Żołnierze 3.PBOT wspierają najmłodszych od początku istnienia Brygady. Podkarpaccy terytorialsi z wielkim sercem angażują się regularnie w akcje takie jak charytatywne biegi, wsparcie lokalnych domów dziecka, czy placówek zajmującym się opieką medyczną nad najmłodszymi mieszkańcami Podkarpacia.

***

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz Słota.

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności. Od 18 marca WOT prowadzi operację przeciwkryzysową  „Odporna wiosna”. Podkarpacka Brygada obecnie wspiera szpitale, Stację Sanitarno – Epidemiologiczną, DPS-y, Caritas, PCK, Wojewódzki Urząd Marszałkowski, Policję, kombatantów i żołnierzy AK oraz wspieramy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest blisko 250 żołnierzy.

kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl