fot. Kamil Marek

Wraca ruch lotniczy

Po dwu i pół miesięcznej przerwie wraca ruch lotniczy wewnątrz kraju. Siatka połączeń obejmuje około 30 lotów.

Na ten dzień czekało wielu podróżujących. Na razie mogą latać wewnątrz kraju, zarówno w celach biznesowych jak i prywatnych.

Z lotniska w Krakowie samoloty latają już do Warszawy i Gdańska.

– Tygodnie przygotowań, pokora od tego co nas otacza i także pełne zrozumienie wszystkich gości, którzy nas zaszczycili – wskazał Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Wśród tych gości, byli także osoby ze świata biznesu.

– Rano wylecieli, wieczorem wrócili do Krajowa. Czyli biznes zaczyna już nie tylko rozmawiać przez telekonferencje, ale potrzebuje załatwić sprawy osobiście – mówił prezes Kraków Airport.

Loty krajowe odtwarzane są w całej Polsce. Pierwszy samolot ruszył wczoraj z Warszawy do Szczecina. W sumie w całym kraju wznowiona siatka połączeń obejmuje około 30 rejsów.

– Są to m.in. loty z Warszawy do Rzeszowa, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Zielonej Góry i Szczecina. Pierwszy inauguracyjny rejs odbył się właśnie do Szczecina. Uruchomiliśmy także połączenia z Warszawy do Gdańska i Krakowa – akcentował Michał Czernicki, rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT.

W samolotach jak i na lotnisku zachowane są środki bezpieczeństwa. Nie ma się czego obawiać – akcentował Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego.

– Zachęcamy do tego, żeby nie tylko w celach biznesowych  podróżować do Warszawy czy też do Gdańska, ale przed nami wakacje, w związku z tym zapraszamy, żeby właśnie transportem lotniczym turyści z naszego kraju przybywali do Małopolski – wskazał wicemarszałek województwa małopolskiego.

Po 15 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT planują uruchomić także połączenia międzynarodowe. Nie ma jeszcze decyzji co do siatki połączeń.

TV Trwam News

drukuj