fot. PAP/Kalbar

P. Sałek o przypatrywaniu się AKSiM przez Lasy Państwowe: Tyle słyszymy o wolności, a w zasadzie bardzo często tej wolności nie ma dla tych, którzy wyznają swoje wartości chrześcijańskie czy katolickie

Osoby, które kończyły tę uczelnię [AKSiM – red.], czasami z tego tytułu mogą mieć jakieś nieprzyjemności, a to jest wadliwe podejście. Tym się nie ma co przejmować, tylko trzeba dalej konkretnie działać. Dobrze, że taka uczelnia w Polsce jest na rynku uczelni prywatnych i państwowych. Rzeczywiście kurs Master of Business Administration i profile, które były związane z polityką ochrony środowiska, są studiami naprawdę na świetnym poziomie – powiedział Paweł Sałek, poseł PiS, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Lasy Państwowe przypatrują się współpracy Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w sprawie studiów podyplomowych MBA, w których udział brali m.in. leśnicy. To tylko jeden z wielu ataków wymierzonych w środowisko Radia Maryja, ponieważ – jak wskazał Paweł Sałek – od kilku miesięcy wszystkie dzieła, które między innymi są skupione wokół ośrodka toruńskiego czy ogólnie związane ze stroną konserwatywną, są w jakiś sposób piętnowane.

– Lasy Państwowe są taką firmą, która cały czas powinna zwiększać swój potencjał intelektualny i edukacyjny, więc studia na Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu były bardzo dobrą inwestycją, dlatego że jest to naprawdę świetna, rzetelna, dobrze zorganizowana uczelnia z doskonałą bazą także hotelową, noclegową, żywieniową. Jednak osoby, które kończyły tę uczelnię [AKSiM – red.], czasami z tego tytułu mogą mieć jakieś nieprzyjemności, a to jest wadliwe podejście. Tym się nie ma co przejmować, tylko trzeba dalej konkretnie działać. Dobrze, że taka uczelnia w Polsce jest na rynku uczelni prywatnych i państwowych. Rzeczywiście kurs Master of Business Administration i profile, które były związane z polityką ochrony środowiska, są studiami naprawdę na świetnym poziomie – zaznaczył polityk.

Niezrozumiałe jest – jak dodał – że Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jest w jakiś sposób piętnowana.

– Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Tyle słyszymy o wolności, a w zasadzie bardzo często tej wolności nie ma dla tych, którzy wyznają swoje wartości chrześcijańskie czy katolickie (…). Dyskryminacja ogólnie katolików w Polsce jednak postępuje – podkreślił poseł Paweł Sałek.

Wskazał również, że sytuacja szkalowania czy piętnowania Akademii Kultury Społecznej i Medialnej ma jeden bardzo wyraźny plus.

– To jest naprawdę świetna reklama dla uczelni. To jest świetny rozgłos. To na pewno będzie dawało w przyszłości większą ilość studentów – wskazał gość audycji.

Koalicja rządząca uderza w środowiska katolickie, a swoimi działaniami prowadzi „festiwal odsuwania uwagi społecznej”.

– Festiwal, który ma na celu odwrócić uwagę społeczeństwa od naprawdę bardzo poważnych problemów. Chociażby kwestia ostatnich dyskusji na minionym Sejmie, gdzie były projekty aborcyjne, służy tylko temu, żeby po prostu rzucić jakąś treść medialną na rynek i nią się zajmować, w momencie gdy problemy są zupełnie inne. Wspomnijmy pakt migracyjny, który za chwilę będzie przyjęty. Chociaż pan premier Tusk mówił wręcz coś innego, a później opowiadał, że nam to nie grozi, co nie jest prawdą. Wspomnijmy zmianę traktatów, która trwa (…). Jest jeszcze wiele innych elementów, jak chociażby przyjęta w minionym tygodniu dyrektywa budynkowa, czyli o efektywności energetycznej budynków, która de facto będzie w pewnym zakresie wpływać na nasze swobody obywatelskie, na naszą własność i na nasze inwestycje. To są bardzo poważne problemy – podkreślił poseł Paweł Sałek.

Całość audycji „Aktualności dnia” można wysłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj