fot. twitter.com/RzecznikArchLub/

Lublin: Ulicami miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

Rodzina jest najlepszym środowiskiem przekazywania wartości wiary i miłości – mówił metropolita lubelski ks. abp Stanisław Budzik na rozpoczęcie Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł w niedzielę ulicami Lublina.

„Cieszymy się, że mamy tu tyle rodzin, małych dzieci. Niech wszyscy dawajmy świadectwo, że nie ma lepszego i wspanialszego środowiska, które przekazuje najcenniejsze wartości wiary i miłości, jak rodzina składająca się z ojca, matki i dzieci” – powiedział ks. abp Stanisław Budzik.

„Niech to nasze radosne świadectwo dla rodziny i dla życia będzie głośnym wyznaniem naszej wiary w Ewangelię, w Jezusa Chrystusa zmartwychwstałego, w Jezusa Chrystusa, który nam posyła Ducha Świętego, który jest dawcą życia” – dodał metropolita lubelski.

Marsz przeszedł głównymi ulicami centrum Lublina. Szło w nim wiele rodzin z dziećmi, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń m.in. Ruchu Światło-Życie, duszpasterstwa akademickiego, a także Młodzież Wszechpolska. Nieśli tablice z napisem „Marsz dla Życia i Rodziny” oraz transparenty z napisami „Aborcja to zbrodnia”, „Rodzina siłą narodu”, a także z cytatami słów Jana Pawła II: „Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia” i Matki Teresy z Kalkuty: „Najbezpieczniejszym miejscem na świecie powinno być łono matki”. W pochodzie szli m.in. metropolita lubelski ks. abp Stanisław Budzik, przedstawiciele władz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, członek zarządu woj. lubelskiego Sebastian Trojak.

Według uczestników marszu, taka manifestacja obrony życia jest potrzebna.

„W dzisiejszym świecie, gdzie to życie jest cały czas niszczone, deptane, mordowane, tego typu wyraz afirmacji życia jest chyba niezbędny i konieczny” – powiedział PAP Paweł, który na marsz przyszedł ze swoją rodziną.

Dla wielu z uczestników marsz to także okazja do miłego i radosnego spędzania czasu.

„Jesteśmy katolikami, wyznajemy te wartości i zasady ochrony życia, sprzeciwiamy się aborcji, dlatego tu przyszliśmy. Ten marsz to też dobra okazja, żeby się spotkać, cieszyć sobą i cieszyć się życiem” – powiedziała Ewa.

Marsz zakończył się w archikatedrze lubelskiej, gdzie odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Wielgusa.

PAP/RIRM

drukuj