B. Szydło: My Polacy nie mamy niczego droższego niż nasze rodziny

My Polacy nie mamy niczego droższego niż nasze rodziny – napisała w niedzielę na Twitterze wicepremier Beata Szydło, odnosząc się do niedzielnych Marszy dla Życia i Rodziny. W rodzinach przetrwała Polska w czasach zniewolenia, codzienność i przyszłość to siła naszych rodzin – dodała.

„My Polacy nie mamy niczego droższego niż nasze rodziny. W rodzinach przetrwała Polska w czasach zniewolenia, codzienność i przyszłość to siła naszych rodzin. Mama, tata, dzieci, dziadkowie. Nie dajmy sobie tego odebrać. Pokażmy światu, że najważniejsza jest taka właśnie #Rodzina” – napisała wicepremier Beata Szydło.

W niedzielę pod hasłem „Polska rodziną silna!” w ponad 60 miastach w Polsce idą Marsze dla Życia i Rodziny. Marsze są – według organizatorów – publicznym świadectwem szacunku dla życia i rodziny oraz wyrażeniem oczekiwania zmian społeczno-prawnych, które zapewnią im ochronę. Marsze odbywają się w niedzielę m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Ełku, Gdańsku, Giżycku, Katowicach, Koszalinie, Olsztynie, Poznaniu, Siedlcach, Zamościu i Żywcu.

Stołeczny marsz przeszedł z pl. Trzech Krzyży przed Kościół Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu. Tam odbyła się wspólna modlitwa w intencji ojczyzny, ułożona przez ks. Piotra Skargę.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 r.; na przestrzeni 13 lat organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl