Premier odpowiada senatorom USA: chcemy poszanowania naszych suwerennych decyzji

Premier Beata Szydło odpowiedziała amerykańskim senatorom na list, w którym twierdzą, że są zaniepokojeni zmianami jakie dokonuje rząd PiS-u. „Chcemy by szanowano nasze suwerenne wybory i decyzje” – napisała szefowa rządu.

John McCain, Dick Durbin i Ben Cardin  w skierowanym kilka dni temu liście wskazali, ze działania rządu m.in. w sprawie Trybunału Konstytucyjnego „psują wizerunek Polski jako wzorca przemian demokratycznych”. Szefowa polskiego rządu w odpowiedzi na obawy amerykańskich polityków napisała, że są one brakiem rzetelnej informacji o ostatnich wydarzeniach w Polsce.

Jak mówi rzecznik rządu Rafał Bochenek, premier Beata Szydło starała się wyjaśnić, o co tak naprawdę chodzi.

– Sytuacja z Trybunałem Konstytucyjnym rozpoczęła się w Polsce w czerwcu 2015 roku, kiedy Platforma Obywatelska uchwaliła niezgodną z prawem ustawę. Pani premier w swoim liście wyjaśniła, że kwestie związane z mediami i sposób wyłaniania naczelnych władz to sposób, który jest wzorowany na procedurach obowiązujących w krajach Zachodniej Europy – informuje Rafał Bochenek.

Premier Beata Szydło w liście skierowanym do amerykańskich senatorów wyraziła też stanowczy sprzeciw wobec ingerowania w wewnętrzne sprawy Polski. „Zainteresowanie i dobra wola amerykańskich polityków nie może przekształcić się w pouczanie i narzucanie działań dotyczących wewnętrznych spraw Polski – napisała.

Szefowa rządu zaprosiła również amerykańskich polityków do odwiedzenia naszego kraju.


RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl