Premier Szydło przedstawiła J. Kaczyńskiemu plan rekonstrukcji rządu

Podczas dzisiejszego spotkania z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim premier Beata Szydło przedstawiła plan rekonstrukcji rządu. Będzie ona miała charakter strukturalny – powiedział PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak dodał, zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane.

„Podczas dzisiejszego spotkania z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, zgodnie z zapowiedzią, premier przedstawiła plan przeprowadzenia rekonstrukcji rządu. Będzie ona miała charakter strukturalny” – poinformował rzecznik rządu.

Rafał Bochenek dodał, że „zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane, a po ich zakończeniu zostaną ogłoszone”.

„Zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych” – podkreślił Rafał Bochenek.

Premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października, że w najbliższym czasie będą zmiany w rządzie. Nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Zaznaczyła, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni.

Kwestia rekonstrukcji rządu miała być tematem zaplanowanego na miniony piątek spotkania kierownictwa PiS oraz liderów partii koalicyjnych. Spotkanie zostało jednak przełożone ze względu na stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego i odbędzie się – jak poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki – w tym tygodniu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl