PAP/Jakub Kamiñski

Wicepremier B. Szydło: Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy mi zaufali i na mnie zagłosowali

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy mi zaufali i na mnie zagłosowali; mój wynik jest przede wszystkim potwierdzeniem tego, że polityka PiS, która jest realizowana od 2015 roku jest doceniana przez ludzi – powiedziała we wtorek wicepremier Beata Szydło.

W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego, PiS uzyskało 45,38 proc. głosów, KE – 38,47 proc., Wiosna – 6,06 proc. PiS zdobyło 27 mandatów, Koalicja Europejska – 22, a Wiosna – 3.

Spośród ministrów mandat europosła uzyskała wicepremier Beata Szydło, która zdobywając 525 tys. głosów osiągnęła w wyborach do PE najlepszy wynik w Polsce. Do Parlamentu Europejskiego pojedzie także szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, minister w KPRM Beata Kempa i rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Beata Szydło pytana przez dziennikarzy we wtorek w Senacie jak ocenia wynik eurowyborów odparła: „Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy mi zaufali, którzy na mnie zagłosowali”

„To jest przede wszystkim potwierdzenie tego, że program Prawa i Sprawiedliwości, ta polityka, którą realizuje od 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość jest doceniana przez ludzi, bo ja tak postrzegam swój wynik, jako wynik PiS w moim okręgu. Jest to również dla mnie osobiście wielkie zobowiązanie. Także jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję” – mówiła wicepremier.

Beata Szydło była dopytywana, kiedy możemy spodziewać się zmian w rządzie.

 „Pan premier będzie państwa informował, bo to już jest jego kompetencja i zgodnie z tymi przepisami, które nas obowiązują, czyli przyszłych europosłów, my musimy w ciągu 14 dni zrezygnować ze swoich funkcji” – powiedziała.

PAP/RIRM

drukuj