B. Szydło: Po „500+” czas na program mieszkaniowy

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że po programie „500+” na dziecko przedstawi program mieszkaniowy dla rodzin. Szczegółowe rozwiązania rząd ma zaprezentować w pierwszej połowie przyszłego roku. Szefowa rządu na jednym z portali społecznościowych odpowiadała na pytania internautów dot. programu „Rodzina 500 +”.

Premier zapewniła, że projekty dla rodzin to priorytety rządu PiS-u. Jak dodała, opracowywane są już kolejne rozwiązania wspierające polskie rodziny. Stabilne miejsca pracy i mieszania – to kolejne wyzwania – powiedziała premier Beata Szydło.

– Rodzina potrzebuje pracy, stabilnych dochodów zabezpieczających godne życie i normalne funkcjonowanie, potrzebuje mieszkania – nad tym wszystkim pracujemy i będziemy to państwu przedstawiać oraz realizować. Teraz jest „Rodzina 500+”, następnym programem – który będziemy prezentować w ramach wsparcia dla rodzin – będą programy mieszkaniowe, które mam nadzieję, że w pierwszej połowie nowego roku zaprezentuję. Co zrobić, żeby rodziny mogły mieć swoje własne mieszkania, żeby były dostępne dla przeciętnie zarabiających rodzin – takie programy również przygotowujemy – zaznaczyła premier Beata Szydło.

Program „Rodzina 500+” ma wejść w życie w kwietniu 2016 r.

W ramach konsultacji społecznych pytania dotyczące programu „Rodzina 500+” można przesyłać na adres: rodzina500+@kprm.gov.pl.

Z programu skorzysta ponad 2 mln polskich rodzin. Oznacza to, że ponad 3 mln dzieci otrzyma świadczenie wychowawcze.


RIRM

drukuj