Premier przedstawi w Sejmie przygotowania rządu do sytuacji po Brexicie

Premier Beata Szydło przedstawi dziś w Sejmie informację ws. Brexitu. Szefowa rządu poinformuje o przygotowaniach rządu związanych z procesem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz ukształtowaniem nowych relacji z Londynem.

Szefowa rządu będzie mówić m.in. o skutkach Brexitu dla Unii, przyszłości Wspólnoty oraz sytuacji Polonii mieszkającej na Wyspach Brytyjskich.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek przypomina, że sytuacja Polaków zamieszkujących w Wielkiej Brytanii była jednym z tematów rozmowy premier Beaty Szydło z nową szefową brytyjskiego rządu Theresą May.

Pani premier Beata Szydło przedstawi w parlamencie informacje na temat tego, jakie są skutki Brexitu, poinformuje o sytuacji w Unii Europejskiej po decyzji Brytyjczyków, przedstawi sytuacje, która jest obecnie w Europie. Będziemy chcieli się do tego w jakiś sposób odnieść. W którym kierunku powinna teraz podążać Unia Europrjska i jak powinna być ewentualnie zreformowana. Na pewnie nie będziemy się godzili na Europę dwóch prędkości. To również stanie na agendzie tego wystąpienia.[…] Na pewno w trakcie tej wypowiedzi pani premier będzie chciała się odnieść nie tylko do sytuacji całej Unii Europejskiej, ale także będzie chciała poruszyć kwestie Polaków na Wyspach Brytyjskich. Ten temat był zresztą poruszany w trakcie rozmowy telefonicznej z nową premier Wielkiej Brytanii Theresą May – mówi Rafał Bochenek.

W Warszawie o przyszłości Unii Europejskiej w związku z Brexitem mają dziś także rozmawiać zaproszeni przez premier Beatę Szydło przywódcy państw Grupy Wyszehradzkiej.

W czerwcowym referendum Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem Unii. Za Brexitem zagłosowało blisko 52 proc. wyborców. W wyniku tej decyzji do dymisji podał się premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Na tym stanowisku zastąpiła go Theresa May, której jednym z głównych zadań będzie negocjacja z państwami Unii Europejskiej warunków i terminu wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl