Senat: Dziś głosowanie nad nową ustawą o TK

Senat będzie dziś głosował nad nową ustawą o Trybunale Konstytucyjnym.  Komisje proponują Izbie wprowadzenie do niej 26 poprawek. PO chce jej odrzucenia. Wczoraj nad ustawą o TK w Senacie odbywała się debata.  

Jeśli Senat zaproponuje poprawki do ustawy, to jeszcze w tym tygodniu Sejm otrzyma je do rozpatrzenia.

Senator PiS-u Jan Maria Jackowski w czasie debaty podkreślił, że należałoby się bliżej przyjrzeć konstytucji, aby w przyszłości zapobiec podobnym konfliktom.

– Należałoby pomyśleć o bardzo poważnej debacie, być może zakończonej jakimiś wnioskami o charakterze konkretnych projektów ewentualnych zmian. Natomiast na razie, na tym etapie, na którym obecnie jesteśmy, proponowana jest taka zmiana. W moim głębokim przekonaniu wychodzi ona naprzeciw oczekiwań tych, którzy stawiali czy określali kwestie wymagające wyprostowania. Ta ustawa wychodzi naprzeciw takim oczekiwaniom, a to, że nie wszystkim się podoba – no cóż, nigdy tak nie jest, żeby wszystko się wszystkim podobało – powiedział senator Jan Maria Jackowski.

Uchwalona przez Sejm 7 lipca ustawa zakłada m.in., że pełny skład Trybunału to co najmniej 11 sędziów. Ma on orzekać m.in. w sprawach o szczególnej zawiłości. Pełny skład ma też badać m.in. weta prezydenta do ustaw.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl