fot. Tomasz Strąg

B. Szydło o fiasku unijnej polityki migracyjnej: Mój rząd pokazał UE, że chodzi o pomoc ludziom a nie uspokojenie sumień nierozważnych polityków

Wicepremier Beata Szydło na portalu społecznościowym Twitter oznajmiła dziś, że polityka migracyjna zaproponowana przez Unię Europejską zakończyła się niepowodzeniem. Polityk wskazała również, iż w tej kwestii rację miał polski rząd nie zgadzając się na przymusowe przyjmowanie uchodźców do Polski.

Poprzedni rząd PO-PSL opowiedział się za przyjęciem obowiązkowej liczby uchodźców przez Polskę. Dzięki zmianie rządu, polska władza na czele z premier Beatą Szydło ostatecznie przeciwstawiła się tej decyzji.

„Polityka migracyjna UE zakończyła się fiaskiem. Nie rozwiązała problemów, naraziła Europę na potężny kryzys, nie zahamowała fali nielegalnej migracji. Mój rząd pokazał UE, że pomagając na miejscu, chodzi o pomoc ludziom, a nie uspokojenie sumień nierozważnych polityków” – napisała dziś na twitterze.

Do problemu uchodźców odniósł się także na twitterze szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

„Od 2 lat przekonuję ministrów spraw wew. państw UE, że mechanizm relokacji jest szkodliwy. Europa zaczyna otwierać oczy i przyznaje nam rację. Nasza decyzja o nieprzyjmowaniu imigrantów ma ogromne poparcie Polaków. Tylko będąc konsekwentni skutecznie zadbamy o nasze bezpieczeństwo” – podkreślił minister spraw wewnętrznych.

RIRM

drukuj