Premier kontynuuje przegląd resortów. Dziś Ministerstwo Środowiska

Premier Beata Szydło dokonuje przeglądu resortów. Dziś spotka się z ministrem środowiska prof. Janem Szyszko oraz ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofem Jurgielem.

W trakcie rozmów mają zostać omówione projekty, które zrealizowano, których nie zrealizowano, a także propozycje nowych działań na najbliższe miesiące.

Jednym z najważniejszych sukcesów Ministerstwa Środowiska jest przyczynienie się do wynegocjowania w grudniu 2015 r. w Paryżu korzystnego dla Polski globalnego porozumienia klimatycznego, które zabezpiecza naszą niezależność energetyczną. Minister środowiska rozpoczął również proces naprawczy w związku z wymieraniem Puszczy Białowieskiej. Polska będzie także organizatorem 24 szczytu klimatycznego ONZ w 2018 r.

Z kolei wśród dokonań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest uchwalenie ustawy wstrzymującej sprzedaż ziemi cudzoziemcom, wypłacenie 70 proc. zaliczek dopłat bezpośrednich oraz otworzenie 27 nowych rynków zbytu.  Jak zauważa prezes PiS Jarosław Kaczyński, przegląd resortów ma przyczynić się do mobilizacji poszczególnych ministerstw.

– Każdy pracujący zespół potrzebuje od czasu do czasu podsumowania i mobilizacji. Wydaję mi się, że ten cel jest wypełniany, jeżeli chodzi o ocenę rządu, jako całości. My jesteśmy formacją zmiany, pozytywnej, dobrej zmiany, dlatego musimy iść do przodu i w związku z tym zdarzają się też rzeczy, których byśmy sobie nie życzyli, ale to jest tylko margines. Główny nurt to postęp, postęp ku temu, by Polska była lepsza niż dzisiaj – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Do tej pory w ramach przeglądu premier Beata Szydło spotkała się z szefami resortów: obrony narodowej Antonim Macierewiczem, spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem, rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, zdrowia Konstantym Radziwiłłem, sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą oraz z koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim.

Szefowa rządu rozmawiała też z wicepremierem oraz ministrem rozwoju i finansów Mateuszem Morawieckim, z szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów Henrykiem Kowalczykiem, ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim, z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem, minister edukacji Anną Zalewską, ministrem sportu Witoldem Bańką oraz z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim i szefem resortu infrastruktury Andrzejem Adamczykiem.

TV Trwam News/RIRM

drukuj