fot. www.sejm.gov.pl

Sejm: Obrady nad Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przesunięte

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju na razie nie znalazła się w porządku obrad jutrzejszego posiedzenia rządu. W ubiegłym tygodniu nad dokumentem przygotowanym przez resort rozwoju pracowała Rada Ministrów.

Premier Beata Szydło zgłosiła kilka zastrzeżeń do strategii i jednocześnie poinformowała, że wicepremier Mateusz Morawiecki zadeklarował, iż na najbliższym bądź kolejnym posiedzeniu rządu dokument zostanie przedłożony.

Dr Marian Szołucha z Akademii Finansów i Biznesu Vistula przypuszcza, że plan nie został jeszcze przyjęty, ponieważ do uzgodnienia mogą pozostawać pewne kwestie pomiędzy resortami.

To jest plan, który ingeruje w wiele sfer działalności państwa i wiele obszarów naszej gospodarki. Nic więc dziwnego, że pozostali ministrowie także chcą mieć coś w tej sprawie do powiedzenia, bo siłą rzeczy ich kompetencji realizacja planu Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju będzie dotyczyła. Sądzę, że jest to kwestia niedługiego czasu, bo – jeśli dobrze pamiętam – już w lipcu ub.r. przez samo Ministerstwo Rozwoju ten plan został przyjęty – mówi dr Szołucha.

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zakłada m.in., że w roku 2030 dochód rozporządzalny brutto w Polsce ma być zbliżony do poziomu średniej Unii Europejskiej, a do 2020 r. ma wynosić 80 proc. średniej.

RIRM

drukuj