Włochy: w związku z wyborami prezydent rozwiązał parlament

Prezydent Włoch Sergio Mattarella rozwiązał w czwartek parlament w związku z zakończeniem jego XVII kadencji. Rząd Paolo Gentiloniego wyznaczył termin wyborów na 4 marca.

Przed podjęciem tej decyzji szef państwa rozmawiał z premierem Gentilonim, który na czwartkowej konferencji prasowej zadeklarował, że jego rząd będzie dalej pracował do czasu wyborów.

Następnie Mattarella spotkał się z przewodniczącymi: Senatu Pietro Grasso i Izby Deputowanych Laurą Boldrini, by także z nimi omówić szczegóły obecnej fazy poprzedzającej wybory parlamentarne.

Wybory parlamentarne odbędą się 4 marca przyszłego roku – ogłosił rząd Paolo Gentiloniego. Parlament pracował od marca 2013 roku.

PAP/RIRM

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl