TVP Info: Jak PO ustawiała głosowanie dla szczecińskiego biznesmena

Reporterzy TVP3 Szczecin i portalu TVP.Info dotarli do nagrań z rozmów w restauracji Sowa i Przyjaciele, w której uczestniczyli m.in. marszałek województwa Olgierd Geblewicz i poseł PO Bartosz Arłukowicz. Politycy planowali ustawienie głosowania dla lokalnego biznesmena – informuje TVP Info.

Według portalu w październiku 2013 roku politycy rozmawiali z biznesmenem Krzysztofem Kwapiszem o ustawieniu głosowania w szczecińskiej radzie miasta przez radnych Platformy w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego miasta. Chodziło o teren pod rozbudowę centrum handlowego Galaxy – czytamy w artykule zamieszczonym w piątek na stronie internetowej TVP Info.

Jak podaje portal, politycy rozmawiają z biznesmenem kilka dni przed wyborami na szefa Platformy Obywatelskiej w Szczecinie, które miały się odbyć w niedzielę. TVP Info przypomina, że nowym szefem został jedyny kandydat, Olgierd Geblewicz, a na zjeździe pojawił się Donald Tusk, a dzień po wyborach (w poniedziałek) odbyło się posiedzenie Rady Miasta Szczecin.

TVP Info cytuje w artykule słowa Krzysztofa Kwapisza.

„Ci, którzy pier..li w drugą stronę, typu Tyszler, niech się wstrzymają, i chociaż kilku ludzi „za”. Ku..a, jest ok. Tej sprawy w ogóle nie było przed wyborami…” – mówi Kwapisz w załączonym do artykułu nagraniu.

„Zafundowali, ku..a, pisiory, potem podłapali goście z Platformy. I ja jestem, ku..a, ofiarą tego wszystkiego? Gdzie wpier…em 285 milionów w zachodniopomorskie? Nie daję, ku..a, 3 tysiące…” – dodaje.

Portal cytuje następnie odpowiedź Olgierda Geblewicza: „Ale my to rozumiemy i naprawdę szanujemy. Tylko jeszcze raz sprowadzam jedną rzecz, że dzisiaj potrzebowałbym kilku informacji do jednej rzeczy. Bo dzisiaj przenosisz emocje na siebie i to jest zrozumiałe”.

Trzecim rozmówcą – według informacji TVP Info – jest Bartosz Arłukowicz, który przypomina, że w niedzielę odbędą się wybory.

„W poniedziałek jest sesja. I jedyne co możemy zrobić, to to, że po wyborach Olgierd zaprosi nas wszystkich, bo wyobrażam sobie, że tak to nie będzie, na jakieś tam piwo, kawę i coś tam” – mówi.

„Siądziemy sobie i sobie porozmawiamy” – dodaje.

Odpowiada mu Krzysztof Kwapisz. W cytowanym przez portal fragmencie zwraca się do Geblewicza: „Wiesz Olgierd – mała, duża sprawa. Wiesz… co ci będę mówił. Po prostu będę tobie naprawdę bardzo wdzięczny”.

Geblewicz – cytowany w artykule – podkreśla, że „trzeba dzisiaj spojrzeć w taki sposób, że jeżeli powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B”.

TVP Info/PAP/RIRM

drukuj