Dobiegł końca VI rok wykładów Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego

Za nami VI rok wykładów Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego. W uroczystości z tej okazji wpisała się Msza św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Ks. dr Łukasz Darowski SDS, biblista, wskazywał w homilii, że w poznawaniu Słowa Bożego kluczową rolę pełni nie rozum, a serce.

Kiedy czytamy Słowo Boże, zgłębiamy się, to zazwyczaj rozpoczynamy od tego, co Bóg do nas mówi w danym fragmencie Pisma Świętego. Używamy wtedy przede wszystkim naszego rozumu. Czytamy dany fragment, czasem czytamy też różnego rodzaju komentarze, słuchamy różnych wykładów, chociażby tych na Telewizyjnym Uniwersytecie Biblijnym, staramy się zrozumieć, co Bóg mówi. Ale rozum to nie jedyne narzędzie, które pozwala nam zgłębiać Słowo Boże. Bardzo ważnym narzędziem jest również serce – mówił ks. dr Darowski SDS.

W uroczystościach z okazji kończącego się VI roku Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego wziął też udział o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Dyrektor Radia Maryja podziękował za działo ewangelizacji, jakim jest Uniwersytet.

Gdyby nie ks. prof. Witczyk, to tego Uniwersytetu by nie było. Jemu dziękujemy i wszystkim ofiarnym wykładowcom, profesorom, którzy przyjeżdżają z różnych stron do Torunia. Bóg zapłać. Niech zgromadzenie rośnie – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk.

W sobotę zainaugurowany zostanie kolejny – VII już rok akademicki Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego.

Inicjatywa to cykl wykładów prowadzonych przez biblistów i ekspertów. Są one emitowane na antenie TV Trwam co dwa tygodnie. Wykłady kończy się zaliczeniem na podstawie prac, które przygotują studenci. Uniwersytet prowadzi katolicka stacja telewizyjna wraz z Dziełem Biblijnym im. św. Jana Pawła II.

 

RIRM

 

 

drukuj