Koalicja PO-PSL wydała ponad 755 tys. zł na upominki

Ponad 755 tys. zł wydała na upominki kancelaria premiera za rządów koalicji PO-PSL. Tak wynika z audytu, którego szczegóły ujawnia dziś Super Express.

Tylko w ubiegłym roku zakupiono 200 filiżanek porcelanowych za 37 tys. zł, 700 kubków z logo Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za 6 tys. zł, 81 sztuk wyrobów galanterii skórzanej za 11 tys. zł.  Wśród zakupionych rzeczy znalazły się też etui na dokumenty, paski i portfele.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski zwraca uwagę, że to nie jedyny przykład na rozrzutność Platformy Obywatelskiej.

Nie tylko te suweniry, ale wielomilionowe nagrody, wielomilionowe odprawy, pensje dla swoich różnych nominatów w setkach tysięcy, a rocznie w milionach albo pensje dla byłych ministrów tak, jak dla ministra Grada, który niby budował elektrownię jądrową. Efektów tej pracy nie ma, poza ogromnymi wydatkami. To wszystko pokazuje, że ta władza kpiła sobie z ludzi – mówi Marek Suski.

Poseł przypomina też, że byli premierzy Donald Tusk i Ewa Kopacz mówili podczas swoich rządów o tanim państwie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl