fot. PAP/Jacek Turczyk

Trwa debata Kopacz – Szydło

Trwa przedwyborcza debata z udziałem premier Ewy Kopacz i wiceprezes PiS-u Beaty Szydło. Dyskusja podzielona została na trzy części tematyczne – gospodarka i sprawy społeczne, sprawy zagraniczne i obronność, polityka i ustrój państwa.

Dzisiejsze starcie może okazać się decydujące w kontekście niedzielnych wyborów parlamentarnych. Jak wskazuje prof. dr hab. Robert Alberski, walka toczy się o liczną grupę wciąż niezdecydowanych wyborców.

– Z badań wynika, że co dziesiąty wyborca, który deklaruje chęć pójścia na wybory, nie wie na kogo będzie głosował. To o nich stoczy się dzisiaj walka – tłumaczy politolog.

Dr Jarosław Flis dodaje, że dla obu kandydatek jest to pierwsze tak poważne wyzwanie polityczne.

– Ani Beata Szydło, ani Ewa Kopacz nie brały do tej pory udziału w takiej debacie, o takiej wadze, o takim charakterze. Dla obydwu będzie to nowe doświadczenie i kto wie, czy nie najważniejsze w życiu – mówi dr Jarosław Flis, politolog.

W trakcie debaty kandydatki będą miały możliwość zadawania wzajemnych pytań. Na koniec podsumują swoje dzisiejsze wystąpienia w dwuminutowym przemówieniu.

Dyskusji Beaty Szydło z premier Ewą Kopacz sprzeciwiają się przedstawiciele pozostałych partii opozycyjnych. Spotkanie przygotowali dziennikarze trzech stacji telewizyjnych: TVP, Polsat i TVN 24.

RIRM

drukuj