Warszawa: Zatrzymanie dwóch mężczyzn ze znaczną ilością narkotyków

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli znaczną ilość narkotyków. Łącznie zabezpieczono ok. 600 gramów marihuany oraz ponad 180 gramów substancji psychotropowych, w tym amfetaminy i kokainy – powiedziała rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska.

Jak przekazała komisarz Marta Sulowska, według informacji, do których dotarli policjanci, dwóch mężczyzn z Woli mogło posiadać znaczne ilości narkotyków.

Kilka dni temu policjanci pojechali pod wytypowany adres.

„W pobliżu lokalu wyczuwalna była woń marihuany. W mieszkaniu przebywał jeden z mężczyzn. Kryminalni przystąpili do przeszukania. W szafkach kuchennych ujawnili kilka torebek foliowych oraz plastikowe pudełka z zawartością suszu roślinnego, torebki foliowe z białą substancją, torebki z zawartością tabletek, wagi elektroniczne i pieniądze” – poinformowała policjantka.

Po pewnym czasie do mieszkania przyszedł drugi mężczyzna, który na widok policjantów próbował uciec.

„Miał przy sobie papierową torbę, wewnątrz której znajdowała się zwinięta reklamówka z zawartością suszu roślinnego. Tłumaczył policjantom, że jest to herbata” – tłumaczyła.

Obaj mężczyźni – w wieku 22 i 21 lat – zostali zatrzymani.

„Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Śledczy gromadzili materiał dowodów; sprawdzili też, że zatrzymani mężczyźni byli już wcześniej notowani” – podała.

Podkreśliła również, że po zbadaniu zabezpieczonych substancji okazało się, że jest to ok. 600 gramów marihuany i ponad 180 gramów substancji psychotropowych, takich jak amfetamina i kokaina. Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za zarzucane czyny może im grozić do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl