fot. fnp.pl

Fundacja „Nasza Przyszłość” – dzieła powstałe wokół Radia Maryja kształtują pokolenia

W sobotę, 4 grudnia 2021 roku, będziemy obchodzić 30. rocznicę powstania Radia Maryja. Wokół rozgłośni zrodziło się wiele dzieł promujących polską kulturę i sztukę. Należy do nich również Fundacja „Nasza Przyszłość”, która zajmuje się m.in. wydawaniem miesięcznika „W Naszej Rodzinie”, a także wielu publikacji książkowych.

– Zaczynaliśmy od miesięcznika, w którym proponowaliśmy naszym czytelnikom dobre publikacje książkowe, wszystkie wybrane zgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego. Dziś prowadzimy rozbudowaną sprzedaż wysyłkową. To tysiące tytułów, które wysyłamy do naszych czytelników zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wydajemy katalog księgarni wysyłkowej splendor24.pl, w którym prezentujemy część naszej oferty. Prowadzimy również sklep z pamiątkami i dewocjonaliami przy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu – opowiadała Monika Sobczak, dyrektor spółki „Nasza Przyszłość” w Szczecinku.

– Każdy ma potrzebę poznawania i rozwijania wiary w oparciu o chrześcijański system wartości. To proponujemy naszym czytelnikom w naszym miesięczniku. (…) Tematy są określane przez nas i powstają z tego niezwykłe artykuły. 30 lat Radia Maryja to 30 lat „W Naszej Rodzinie”. To wszystko się zazębia. To chyba jest siła w tej Rodzinie – podkreśliła Jolanta Załuba, sekretarz miesięcznika „W Naszej Rodzinie”.

Monika Sobczak zwróciła uwagę, że wydawnictwo swój sukces zawdzięcza Radiu Maryja, które – jak zaznaczyła – promuje czytanie wartościowych książek.

– To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie Radio Maryja, które ma ogromny wkład w rozwój i promowanie czytelnictwa w Polsce. Radio Maryja każdego dnia wspiera naszą działalność, zachęca słuchaczy do czytania dobrych książek. (…) Wkład Radia Maryja w ewangelizację poprzez dobrą książkę jest nieoceniony – zauważyła dyrektor spółki.

W 1998 roku w ramach Fundacji „Nasza Przyszłość” powołane zostały do życia Szkoła Podstawowa i Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Szczecinku, tzw. KATOLIK. Liceum jest wiodącą w regionie szkołą ze 100-procentową zdawalnością matury.

– Szkoła powstała dzięki pomysłom i szerokiemu spojrzeniu Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka. On, widząc potrzebę kształcenia, wsparł pomysł powołania do życia szkoły. (…) To kolejne z dzieł o. Tadeusza Rydzyka, które dzisiaj przynosi chlubę nie tylko Rodzinie Radia Maryja, ale wszystkim, którzy w tych dziełach uczestniczą – powiedział Szymon Cieślar, dyrektor liceum.

Dyrektor nawiązał do słów o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR: „Kto myśli na rok do przodu – sieje zboże, na dziesięć lat – sadzi las, daleko w przyszłość – kształci i wychowuje dzieci i młodzież”.

– Te słowa inspirują nas do pracy z młodzieżą i sprawiają, że wychowanie w naszej szkole oparte jest na nauczaniu Kościoła katolickiego. Młodzież angażuje się w projekty społeczne, które wspierają seniorów czy zorganizowane grupy młodzieży. Regularnie bywają w Domu Seniora, gdzie spędzają czas z seniorami lub przygotowują dla nich jakieś programy. Spotykają się z dziećmi i młodzieżą ze szkoły specjalnej. (…) Działają w kole teatralnym, działają muzycznie, udzielając się podczas nabożeństw i Mszy św. (…) Nasz system pracy daje najlepsze wyniki w regionie – zaznaczył Szymon Cieślar.

– Ta szkoła uczy nas szacunku, moralności. Pozwala nam tak naprawdę otworzyć się na nowe znajomości, pomimo że są bardzo małe klasy. To też jest dużym plusem, ponieważ nauczyciel ma możliwość wytłumaczenia nam wszystkiego, czego nie rozumiemy. W większej szkole, gdzie jest 30 osób w klasie, nauczyciel nie ma możliwości wytłumaczenia każdemu z osobna, jaki jest problem. Nasza szkoła pokazuje nam, jakie są wartości religijne. Uczymy się szacunku i wiary – akcentowała uczennica liceum.

Fundacja „Nasza Przyszłość” współpracuje także z Domem Pomocy Społecznej w Bornym Sulinowie.

– Współpracujemy z Fundacją „Nasza Przyszłość” od wielu lat w ramach 1 procenta. Nasi mieszkańcy otrzymują indywidualne wsparcie od Fundacji w postaci spersonalizowanych paczek świątecznych. Dostajemy sprzęt potrzebny do terapii zajęciowej i rehabilitacji – oznajmiła Krystyna Berdyńska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bornym Sulinowie.

Aby wesprzeć działania Fundacji „Nasza Przyszłość”, można przekazać na ten cel 1 proc. podatku.

 

 

radiomaryja.pl

drukuj