fot.PAP/Tomasz Koryszko

[NASZ WYWIAD] Ks. kard. Gerhard Müller: To bardzo ważne, by mieć katolicki głos na całym świecie, który wychodzi z Polski. Jesteśmy stworzeni przez Boga i mamy powołanie, by stać się synami i córkami Boga

Myślę, że jest to bardzo ważne, by mieć katolicki głos na całym świecie, który wychodzi z Polski. Żyjemy w świecie Big Techu. Oni kontrolują przepływ informacji i chcą zmusić każdego, by myślał zgodnie z ideologią LGBT, która jest przeciwko ludzkiej naturze, przeciwko intelektowi zrozumienia (poznania). Mamy naszą chrześcijańską misję wobec istnień ludzkich i całego świata, która jest pozytywna. Jesteśmy stworzeni przez Boga i mamy powołanie, by stać się synami i córkami Boga, Jego przyjaciółmi w Duchu Świętym. W związku z tym jest jedna przyszłość, zwie się Jezus Chrystus – powiedział ks. kard. Gerhard Müller, b. prefekt Kongregacji Nauki Wiary, w wywiadzie dla Radia Maryja.

Jakub Jóźwiak: Jak Eminencja ocenia działalność tego Radia oraz jaka jest jego rola w Kościele?

Ks. kard. Gerhard Müller: Myślę, że jest to bardzo ważne, by mieć katolicki głos na całym świecie, który wychodzi z Polski. Żyjemy w świecie Big Techu. Oni kontrolują przepływ informacji i chcą zmusić każdego, by myślał zgodnie z ideologią LGBT, która jest przeciwko ludzkiej naturze, przeciwko intelektowi zrozumienia (poznania). Mamy naszą chrześcijańską misję wobec istnień ludzkich i całego świata, która jest pozytywna. Jesteśmy stworzeni przez Boga i mamy powołanie, by stać się synami i córkami Boga, Jego przyjaciółmi w Duchu Świętym. W związku z tym jest jedna przyszłość, zwie się Jezus Chrystus – w istocie i mentalności moralnej Jego Matki Maryi, wszystkich świętych, którzy żyją w Niebie, dlatego ważne jest, by być głosem Jego Słowa, które staje się Ciałem i Chrystusem.

JJ: Dlaczego Kościół katolicki potrzebuje mediów, by głosić Dobrą Nowinę?

Ks. kard: Żyjemy w nowoczesnym świecie, w świecie środków masowego przekazu i wiemy, jak wpłynęły na „wielkie ideologie” nazistów w Niemczech oraz komunistów w Rosji. Nie byłoby to możliwe bez nowoczesnej techniki, bez mediów. Nie możemy pozwolić diabłu, by to on działał. Musimy postawić sobie cele i działać na dobrej drodze, ponieważ to jest komunikacja, a oryginalną komunikacją jest relacja ludzi z Bogiem w Jezusie Chrystusie. On jest Słowem i potrzebuje tych nowoczesnych narzędzi, jakie mamy, by głosić każdemu Zbawienie i żeby każdy mógł zrozumieć, że Jezus Chrystus jest naszym jedynym przeznaczeniem, jedynym powołaniem.

JJ: Na zakończenie: Czego Eminencja życzy Radiu Maryja z okazji 30-lecia działalności?

Ks. kard: By ją kontynuowała. Powinno przekazywać pozytywne myślenie nt. istnienia, nt. stworzenia, zbawienia, stawania się synami i córkami Boga. Nie powinno przechodzić do defensywy z powodu pojawiających się głosów sprzeciwu. Jezus Chrystus też miał wielu przeciwników, jednak w obliczu Piłata – który miał w rękach władzę decydowania o życiu i śmierci – powiedział: Przyszedłem od Ojca na ten świat, by dać świadectwo prawdzie. Jezus Chrystus jest prawdą, drogą i życiem. Radio Maryja powinno być głosem Słowa Bożego.

 

radiomaryja.pl

 

drukuj