fot. Monika Bilska

Rodzina Radia Maryja dziękowała za dzieła powstałe przy Radiu Maryja

30 lat istnienia rozgłośni to również czas powstania wielkich dzieł. Dzieł, za które również w sobotę dziękowali słuchacze toruńskiej rozgłośni.

Ulica Starotoruńska, to właśnie przy niej znajduje się Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej, Park Pamięci – dzieła Rodziny Radia Maryja. Od samego rana w sobotę zwiedzali je pielgrzymi, którzy przybyli do Torunia, by wspólnie świętować 30-lecie istnienia rozgłośni.

Pielgrzymi ze swoich domów wyruszyli z samego rana.

– Wyjechaliśmy z domu o godzinie 5.30. Droga była ciężka, po drodze padał śnieg, było ślisko. Kierowca mógł jechać tylko 50 km/h, ale dotarliśmy szczęśliwie – mówił pielgrzym.

– Z Legionowa, wyjechaliśmy o godzinie 6.00 – powiedziała słuchaczka Radia Maryja.

Dla wielu była kolejna wizyta w grodzie Kopernika.

– Jesteśmy szczęśliwe, bo zobaczyłyśmy piękną świątynię – Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Jesteśmy zauroczone pięknem świątyni, ale i samą atmosferą, tą duchowością – wskazała słuchaczka rozgłośni.

Niektórzy jednak w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II byli po raz pierwszy i nie kryli wzruszenia.

– Jak weszłam i chwilę pomodliłam się przed Najświętszym Sakramentem i spojrzałam na świętych, którzy są przedstawieni wokół ołtarza, to miałam ważnienie, że tu jest Polska, że tu bije serce Polski – podkreśliła pielgrzymująca kobieta.

Wrażenie robiło jednak nie tylko Sanktuarium, ale także powstające Muzeum i Park Pamięci.

– Jesteśmy zachwyceni. Nie mamy czasu wszystkiego zobaczyć. Są tam też nazwy, np. u nas było takie miejsce – Piaśnica, gdzie Niemcy mordowali na początku wojny. Pamięć o tych wydarzeniach istnieje dzięki takim inicjatywom – podkreśliła pielgrzymująca kobieta.

– To jest niesamowite. Ludzie, którzy nad tym pracowali, lista, znalezienie tych ludzi, chwała tym ludziom – zwrócił uwagę słuchaczka Radia Maryja.

Radio Maryja tym wszystkim pielgrzymom, których spotkaliśmy, towarzyszy każdego dnia, o czym sami mówili.

– W Radio Maryja nie wchodzi się od razu, do Radia Maryja trzeba dojrzeć, żeby zacząć słuchać tego Radia, modlić się razem z tym Radiem i go po prostu  słuchać – zwróciła uwagę pielgrzymująca kobieta.

– Mnie nawet audycje dla dzieci inspirują, z nich się uczę. Jest bardzo dużo audycji i modlitw. Są nawet audycja dla małżonków, czasami nawet i dla studentów. Z nich też coś można się dowiedzieć – oceniła pielgrzymująca kobieta.

– Na okrągło słucham Radia Maryja. Jak wstanę, włączam radio i tak cały dzień, bo jestem w  domu na emeryturze, przy tym jeszcze pracuję, ale cały czas słucham Radia Maryja – mówiła słuchaczka rozgłośni.

Od słuchaczy popłynęły podziękowania i życzenia.

– Dziękujemy bardzo ojcom i wszystkim serdeczne Bóg zapłać za Radio Maryja – mówiła słuchaczka rozgłośni.

– Życzylibyśmy sobie, modlimy się o to, żeby jak najwięcej ludzi przekonało się do tego Radia – akcentowała pielgrzymująca kobieta.

– Żeby ludzie w końcu zrozumieli, że trzeba słuchać tego Radia, to się buduje człowiek, inaczej myśli, szczęśliwszy jest – zaznaczyła słuchaczka Radia Maryja.

Nie zabrakło też pozdrowień.

– Chciałabym pozdrowić cały Garwolin. Przede wszystkim kapłanów z Garwolina, na czele z księdzem proboszczem – mówiła pielgrzymująca kobieta.

– Pozdrawiamy naszego kolegę, kpt. Żeglugi Wielkiej – Zbigniewa Sulatyckiego, bo to on nam udostępnił dostęp do Radia Maryja i TV Trwam – mówił pielgrzym.

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, Park Pamięci, Akademii Kultury Społecznej i Medialnej – nie byłoby tych dzieł, gdyby nie wsparcie Rodziny Radia Maryja.

TV Trwam News

drukuj