fot. Piotr Kania

[TYLKO U NAS] A. Rabuszak: Obchody 30. rocznicy powstania Radia Maryja będą wiązać się ze zmianami w organizacji ruchu drogowym w Toruniu

W związku z sobotnimi uroczystościami nastąpi kilka zmian w organizacji ruchem drogowym w Toruniu. Dotyczy to m.in. okolic Radia Maryja, czyli ul. Żwirki i Wigury, a także Areny Toruń przy ul. Generała Józefa Bema. Podczas obchodów pamiętajmy, że należy zabrać tylko niezbędny bagaż i nie można przynosić ze sobą niebezpiecznych narzędzi. Proszę też nie zostawiać nigdzie paczek czy toreb, bo może to spowodować niepotrzebną interwencję służb – powiedział Andrzej Rabuszak, koordynator działań policji i straży miejskiej, podczas 30. rocznicy powstania Radia Maryja, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Już w sobotę, 4 grudnia, w Toruniu odbędą się obchody 30. rocznicy powstania Radia Maryja. Główne uroczystości będą miały miejsce na Arenie Toruń przy ul. Generała Józefa Bema.

– Pielgrzymi przybywający na uroczystości zaczynają pobyt w Toruniu od odwiedzenia Radia Maryja. W związku z tym na ul. Żwirki i Wigury będzie zmiana organizacji ruchu polegająca na tym, że od ul. Legionów nie będzie można skręcić autobusem w kierunku rozgłośni. Natomiast policjanci będą kierowali do najbliższego ronda i wjazd będzie od strony ul. Grudziądzkiej. To Droga Krajowa nr 91 – wyjaśnił Andrzej Rabuszak.

Gdy pielgrzymi odjadą spod Radia, to albo udadzą się do sanktuarium przy ul. Starotoruńskiej, albo pojadą na główne uroczystości – kontynuował gość „Aktualności dnia”.

– Na ul. Generała Józefa Bema zmiana organizacji ruchu będzie polegać na tym, że pas ruchu od ul. Matejki (od świateł) do końca hali będzie przeznaczony dla przejeżdżających autobusów. One będą zatrzymywały się tylko od strony hali. Jeśli pojazdy będą przejeżdżały od strony Bydgoszczy, zmiana będzie polegała na tym, że na wysokości Tor-Toru z dwóch pasów będzie specjalnie przeznaczony jeden pas, żeby autobus mógł nawrócić i zatrzymać się na wysokości hali. Kiedy pielgrzymi wyjdą z autobusów, te udadzą się w kierunku Motoareny, przy DK 80 – powiedział.

Koordynator działań policji i straży miejskiej podczas 30. rocznicy powstania Radia Maryja przypomniał, że „każdy pielgrzym przybywający na uroczystości powinien mieć numer telefonu do swojego opiekuna oraz kierowcy”.

– To jest potrzebne. Dosyć istotne jest to, aby przed wyjazdem sprawdzić liczbę osób, żeby o nikim nie zapomnieć. (…) Należy zabrać tylko niezbędny bagaż i nie można przynosić ze sobą niebezpiecznych narzędzi, bo to będzie sprawdzane. Proszę też nie zostawiać nigdzie paczek czy toreb, bo może to spowodować niepotrzebną interwencję służb – zaznaczył gość audycji.

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 pielgrzym wchodzący do hali na główne uroczystości powinien mieć założoną maseczkę.

Andrzej Rabuszak wyjaśnił także, jak będzie wyglądała organizacja podczas powrotu pielgrzymów do swoich domów.

– Po zakończonych uroczystościach, gdy zbierze się cała grupa z danego autobusu, organizator wyjazdu dzwoni po autokar. Rzecz polega na tym, że na rozjazd pielgrzymów będą uruchomione pasy zewnętrzne jezdni. Jeśli pielgrzymi będą przechodzili na drugą stronę, funkcjonariusze zatrzymają ruch. We wszystkich miejscach, gdzie będzie zmiana organizacji ruchu, będą policjanci bądź strażnicy miejscy, którzy będą służyć pomocą – mówił.

Cała rozmowa z Andrzejem Rabuszakiem dostępna jest [tutaj].

Mapy dojazdu:

z Bydgoszczy

z Grudziądza

 

z Łodzi

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl