fot. Monika Bilska

Radio Maryja już 30 lat służy Bogu, Kościołowi i Polsce

Już w najbliższą sobotę będziemy dziękować Bogu i Matce Najświętszej za 30 lat posługi Radia Maryja. Jak podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel rozgłośni, będzie to okazja do ponownego oddania Matce Bożej Radia Maryja oraz dzieł przy nim powstałych.

Uroczystości rocznicowe odbędą się w hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Bema w Toruniu. W planie są koncerty: ojców bernardynów z Lublina oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Nie zabraknie wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, modlitwy różańcowej oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia.

O 15.30 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego oraz sekretarza Ojca Świętego Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Radio Maryja powstało dzięki m.in. zawierzeniu i odwadze Ojca Dyrektora, o. dr. Tadeusza Rydzyka – powiedział prof. Janusz Kawecki z KRRiT.

– To zawierzenie sięga 1984 roku, kiedy na pytanie Ojca Świętego Jana Pawła II Ojciec Dyrektor powiedział podczas jednej z audiencji o swoich marzeniach. Mówił, że marzy o centrum ewangelizacji. Takie były założenia i program Radia Maryja. Ojciec Święty wtedy pobłogosławił Ojca Dyrektora. To wszystko spowodowało, że odwaga i zawierzenie o. dr. Tadeusza Rydzyka i wspierających go: ojca prowincjała i ówczesnego biskupa chełmińskiego pozwoliło na powstanie Radia Maryja – mówił prof. Janusz Kawecki.

Podczas uroczystości należy zachowywać przepisy sanitarne, czyli maseczki i dezynfekcję rąk. Przy wejściu do areny studenci pielęgniarstwa z AKSiM umożliwią mierzenie temperatury.

RIRM

drukuj