Poczta Polska uhonorowała Radio Maryja znaczkiem pocztowym

W Toruniu trwa 30. rocznica powstania Radia Maryja. Sympatycy rozgłośni katolickiej spotkali się w Toruniu, aby dziękować Bogu i Matce Najświętszej za to dzieło. Wśród zgromadzonych był także Wiesław Włodek, wiceprezes Poczty Polskiej.

Z okazji 30-lecia istnienia Radia Maryja Poczta Polska wyemitowała okolicznościowy znaczek pocztowy.

– Poczta Polska honoruje bardzo ważne dla Polaków instytucje, jubileusze i wspomina bardzo ważne wydarzenia historyczne. Dziś honorujemy Radio Maryja znaczkiem pocztowym, ponieważ Radio Maryja w swojej misji ma nie tylko ewangelizację i transmisję liturgii świętych, ale pielęgnuję także tradycję, patriotyzm i polskość. To tak bliskie normy misji Poczty Polskiej – mówił wiceprezes Poczty Polskiej.

– Na znaczku umieściliśmy figurę Matki Bożej, znajdującej się w kaplicy Radia Maryja i modlącego się św. Jana Pawła II. Tę figurę wszyscy widzimy. Towarzyszy nam podczas każdych uroczystości. Dziś także jest z nami – dodał Wiesław Włodek.

– Do każdego znaczka w pierwszy dzień obiegu wydawana jest specjalna koperta. Koperta, która zawiera element z Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji św. Jana Pawła II – twarz Matki Bożej Częstochowskiej. Umieściliśmy na kopercie także słowa: „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja” – akcentował wiceprezes Poczty Polskiej.

 radiomaryja.pl

drukuj