fot. Monika Bilska

Radio Maryja w obliczu wielu wyzwań

Radio Maryja staje w obliczu wielu wyzwań. Pomaga zwalczać zło, które zniewala człowieka, przez co założyciel i dyrektor rozgłośni, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, a także inne osoby związane z nią związane, stały się celem licznych ataków.

Radio Maryja nigdy nie bało się stawać w obliczu wyzwań. Nie chodzi tu tylko o ciągły rozwój, ale także o zagrożenia, które na przestrzeni lat stawały na drodze osób tworzących toruńską rozgłośnię.

– Nie były to czasy łatwe, bo trzeba się było spierać o wartości – dawniej z marksizmem, komunizmem, a dziś są inne uwarunkowania i zagrożenia. Są one trudne, trzeba się w nich rozeznać i ustosunkować się do nich – zwrócił uwagę ks. kard. Stanisław Dziwisz, b. metropolita krakowski.

Radio Maryja podejmuje także inne trudne wyzwania. Od lat, wraz z przedstawicielami Kościoła, rozgłośnia włącza się w walkę o uwolnienie Polaków od różnego rodzaju nałogów. To do osób uzależnionych poprzez rozgłośnię dociera głos księdza biskupa Antoniego Długosza.

– Od wielu lat jestem duszpasterzem narkomanów i alkoholików. Prowadzę ośrodek zamknięty dla narkomanów pod Częstochową w Mstowie. Starałem się pomóc rodzicom, w jaki sposób można zapobiegać uzależnieniu dzieci od narkotyków czy alkoholu. Ten program emitowała rozgłośnia Radia Maryja – wskazał ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej.

Apostolstwo trzeźwości było tematem konferencji w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Temat ten we współpracy m.in. z ks. bp. Tadeuszem Bronakowskim, przewodniczącym Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski, podejmowany jest w licznych audycjach na antenie Radia Maryja i w Telewizji Trwam.

– Z okazji 30-lecia Radia Maryja trzeba wyrazić wdzięczność tym, którzy byli u początków – dyrektorowi o. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, jego współpracownikom. Trzeba wyrazić wdzięczność ludziom, którzy przez 30 lat wspierali intelektualnie, ale także materialnie Radio Maryja – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz.

To właśnie rodzina Radia Maryja przyczynia do wypełniania słów św. Pawła z listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.

 

TV Trwam News

drukuj