fot. Monika Bilska

W Bydgoszczy odbędą się dziś uroczystości z okazji 30. rocznicy powstania Radia Maryja

Za 30 lat Radia Maryja będziemy dziś dziękować w bydgoskim Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystość będzie transmitowana na antenie TV Trwam.

8 grudnia 1991 roku – w dniu uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – popłynęły w eter pierwsze audycje Radia Maryja. To ważna data w historii odradzającego się w wolnej Rzeczypospolitej społeczeństwa obywatelskiego – napisał prezydent Andrzej Duda w liście przekazanym na 30-lecie Radia Maryja, odczytanym przez ministra Adama Kwiatkowskiego. [czytaj więcej] 

– To jedno z pierwszych mediów w Polsce, w którym nie tylko mówi się do odbiorców, ale też z szacunkiem się ich słucha. Radio Maryja przywróciło wielu Polakom poczucie narodowej, obywatelskiej i po prostu ludzkiej godności – napisał prezydent.

Prezydent dodał, że katolicka rozgłośnia odważnie przypomina o chrześcijańskich fundamentach cywilizacji europejskiej i staje w ich obronie. Budowy dzieła – jakim jest Radio Maryja – podjął się o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. [czytaj więcej]

– Mam wielkie uznanie dla zawierzenia, dla gorącej żarliwej wiary o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, że uwierzył, że można, że trzeba zbudować centrum medialne, centrum ewangelizacji. Po drugie, że miał tę odwagę, żeby to realizować – akcentował prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Misją rozgłośni jest ewangelizacja i głoszenie prawdy, jaką jest Pan Jezus. Radio Maryja to dzieło, które zawierzyło Bogu i Matce Bożej. To 30 lat opowieści o ludziach pełnych wiary i nadziei – podkreślał ordynariusz diecezji toruńskiej, ks. bp Wiesław Śmigiel. [czytaj więcej]

– Jestem przekonany, że to też historia o współczesnym, ewangelicznym zasiewie, który jeśli padnie na dobry grunt, to przynosi plon, nawet dziesięciokrotny – zwrócił uwagę ks. bp Wiesław Śmigiel.

Do zadań katolickiej rozgłośni powinno należeć kształtowanie szlachetnych postaw i prawego sumienia. I właśnie do takiej posługi całą Rodzinę Radia Maryja zapraszał ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, w trakcie Mszy świętej w Toruniu, która była głównym punktem obchodów.

– Radio Maryja i związana z nim Telewizja Trwam są jak zapalone pochodnie, rozpraszające ciemności egoizmu, kłamstwa i niesprawiedliwego wyzysku, bezbożności – akcentował ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

Radio Maryja rozmodliło Polskę. Jest miejscem modlitwy i formacji – wskazał ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

– Wyrażam wdzięczność Panu Bogu i ludziom, że to Radio jest, dlatego że sam fakt istnienia tego Radia to nie jest sprawa ludzka – naszego zamysłu i naszych pragnień, ale z pewnością jest dar Boży przez Maryję i dlatego dziękujemy o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, że poddał się inicjatywie i ją kontynuuje – podkreślił ks. abp Wacław Depo.

Dziś kontynuujemy nasze wspólne dziękczynienie za 30 lat Radia Maryja. Uroczystości rocznicowe będą odbywały się w Bydgoszczy. Na godz. 17.30 zaplanowano koncert Zespołu Viktoria. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej sprawowana będzie Msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Włodarczyka, ordynariusza diecezji bydgoskiej.

Transmisję z uroczystości przeprowadzą TV Trwam i Radio Maryja.  

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl