Autorstwa This file was created and uploaded by User:SzaterTen plik został stworzony i dodany przez Wikipedystę:SzaterSzaterWikimedia CommonsPolska Wikipedia - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5255492

Kościół Karmelitów Bosych w Lublinie zostanie dziś ogłoszony diecezjalnym sanktuarium św. Józefa

Aktu ustanowienia dokona metropolita lubelski, ks. abp Stanisław Budzik, w trakcie Mszy świętej o godzinie 18.00.

Podniesienie do rangi sanktuarium diecezjalnego kościoła motywowane jest m.in. żywym kultem św. Józefa w tym miejscu. [czytaj więcej] 

Rektor kościoła św. Józefa w Lublinie, o. Piotr Nyk ,wskazał na rolę patrona lubelskiej świątyni w kształtowaniu wspólnoty wiernych.

– Mamy w każdą środę nabożeństwo, Mszę świętą do św. Józefa. Składanych jest wiele próśb. Widać, jak bardzo ceniony jest św. Józef w Lublinie. Kult św. Józefa przekazała nam, karmelitom bosym, św. Teresa, która w XVII wieku dla Kościoła odkryła na nowo św. Józefa. Uważała ona, że jest On orędownikiem we wszystkich trudnych sprawach, a także przewodnikiem duchowym na drogach  życia, głębokiego życia duchowego i modlitwy. Św. Teresa mówiła, że jeśli ktoś jeszcze nie znalazł w sobie przewodnika i mistrza na drodze modlitwy, to niech za patrona obierze sobie św. Józefa – zwrócił uwagę o. Piotr Nyk.

Akt ustanowienia sanktuarium ma związek z kończącym się Rokiem św. Józefa w Kościele katolickim. Uroczystość poprzedziło triduum prowadzone przez o. Damiana Sochackiego, kustosza sanktuarium św. Józefa w Krakowie.

Świątynia Karmelitów w Lublinie została konsekrowana w 1644 roku. Od tamtego czasu do klasztoru napływają liczne świadectwa wstawiennictwa opiekuna Świętej Rodziny.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl