fot. opactwo.eu

Pielgrzymka Mężczyzn do Krzeszowa

W niedzielę 20 czerwca odbędzie się Pielgrzymka Mężczyzn do Krzeszowa. Do cysterskiego opactwa co roku przybywają mężczyźni w każdym wieku, by św. Józefa, który w tym miejscu jest szczególnie czczony, prosić o opiekę w codziennym postępowaniu.

Modlitewne spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 12.00 w kościele brackim pw. św. Józefa. Po Eucharystii odbędzie się agapa uczestników pielgrzymki.

„Zapraszamy mężczyzn, w tym również ojców wraz z dziećmi, z całej naszej diecezji do pielgrzymowania do miejsca, gdzie szczególnie czczony jest Opiekun Zbawiciela. Tych, którzy chcą odbyć drogę pątniczą, zachęcamy, aby swoje pielgrzymowanie rozpocząć w Przedwojowie od kościoła pw. św. Józefa położonego około 6 kilometrów od Krzeszowa. Po pozostawieniu pojazdów na przygotowanych tam parkingach będzie można przebyć indywidualnie ok. półtoragodzinną drogę prowadzącą przez pobliskie wzgórza, jak również krzeszowskie Betlejem” – czytamy na oficjalnej stronie opactwa.

Również w niedzielę na terenie opactwa będzie organizowany Piknik Patriotyczny połączony z możliwością zwiedzania osady średniowiecznej, warsztatami dla dzieci oraz zabawą fantową.

Jacek Trybuła/radiomaryja.pl

drukuj