Pielgrzymka Robotników i Pracodawców do św. Józefa

Robotnicy i pracodawcy zmierzają dziś do Bazyliki Świętego Józefa w Kaliszu. To już ich XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka do Opiekuna Świętej Rodziny. Tegoroczną intencją pielgrzymki jest: „Jak św. Józef – trwajmy w podjętych zobowiązaniach”. Na dzisiejszą uroczystość przybędzie prezydent RP Andrzej Duda.

Mszy św. o godz. 12.30 przewodniczył będzie ks. bp Edward Janiak, biskup diecezji kaliskiej. Po Eucharystii nastąpi zawierzenie robotników i pracodawców Świętemu Józefowi.

Następnie Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej wygłosi orędzie. Wierni, na czele z Andrzejem Dudą, przejdą pod pomnik świętego Jana Pawła II, gdzie złożą kwiaty i odmówią modlitwę w intencji Ojczyzny.

Jarosław Walczak, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ „Solidarność”, podkreśla, że pielgrzymka jest dziękczynieniem za cały rok pracy.

– To już XXIV Pielgrzymka Ludzi Pracy do św. Józefa. Polscy robotnicy przyjeżdżają z całego kraju, by podziękować za całoroczną opiekę. Za to, że św. Józef nam pomaga i broni nas przed złem, z jakim w dzisiejszych czasach często się spotykamy – powiedział Jarosław Walczak.

Kaliska bazylika jest centralnym ośrodkiem kultu św. Józefa w Polsce. Znajdujący się tam obraz Świętej Rodziny pochodzi z 1670 r. W 1997 r. modlił się przed nim św. Jan Paweł II.

Pielgrzymka Robotników i Pracodawców do św. Józefa

RIRM/MB

drukuj