Miesiąc ku czci św. Józefa – marcowe rekolekcje internetowe

Od 1 do 31 marca będą trwały internetowe rekolekcje ze świętym Józefem. Marcowa inicjatywa została opracowana na podstawie nabożeństwa bł. Bartolo Longo. To już czwarta odsłona tej inicjatywy w Polsce. W poprzedniej edycji uczestniczyło 20 tysięcy osób.

Przez cały marzec każda chętna osoba może brać udział w bezpłatnych rekolekcjach ze świętym Józefem, które są organizowane przez Fundację Królowej Różańca Świętego. Nabożeństwo zostało opracowane przez bł. Bartola Longo w 1888 roku, który zasłynął także z napisania innych nabożeństw np. nowenny pompejańskiej. Polska wersja nabożeństwa ukazała się dopiero w 2016 roku i posiada imprimatur archidiecezji poznańskiej.

Nabożeństwo do św. Józefa powstało po cudzie natychmiastowego uzdrowienia pasierbicy bł. Bartola ze śmiertelnej choroby. Wówczas bł. Bartolo Longo obiecał, że w powstającej świątyni Matki Bożej Pompejańskiej zbuduje specjalny ołtarz ku czci św. Józefa. Napisał także książkę „Miesiąc ku czci św. Józefa”, aby każdy kto pragnie lepiej poznać Świętego, mógł to uczynić poprzez codzienną lekturę i modlitwę. Książka ukazała się w setkach tysięcy kopii w wielu językach.

Specjalne słowo do uczestników rekolekcji skierował ks. abp Tomasso Caputo, Delegat Papieski.

„Także w Polsce podejmowane są liczne inicjatywy na cześć świętego Józefa. W szczególności myślę o Waszej inicjatywie (…). W wyjątkowym miesiącu marcu każdego dnia będziecie przedstawiać współczesnymi środkami komunikowania jeden z rozdziałów książki <<Miesiąc ku czci świętego Józefa>>” – napisał ks. abp Tomasso Caputo.

Istnieją trzy metody uczestnictwa w tegorocznej edycji rekolekcji ze świętym Józefem.

  1. Otrzymuj rekolekcje na swój e-mail, czyli zapisz się na powiadomienia i otrzymuj kolejne dni rekolekcji wprost na swój adres e-mail. Adres do zapisów: http://nowenny.pl/miesiac-ku-czci-sw-jozefa
  2. Korzystanie z serwisu YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/playlist?list=PLL46bWy8iuj3uQx402KYs7YFsqo1CNLqY
  3. Oglądanie materiałów na oficjalnej stronie: https://jozef.krolowa.pl.

Marek Woś/radiomaryja.pl

drukuj