fot. twitter.com/PomocKosciolowi

Wielki Post dla Afryki

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca do wsparcia chrześcijan w Afryce nie tylko modlitwą, ale i ofiarą. Wszystko w ramach akcji „Wielki Post dla Afryki”.

Sytuacja chrześcijan w Afryce jest niepokojąca. W ostatnim czasie nasiliły się ataki na wyznawców Chrystusa.

– Obecnie dla Afryki problemem jest ekstremizm islamu. Niestety, ze względów również materialnych bojówki atakują cywili. W krajach takich jak Republika Środkowoafrykańska często większa część regionu jest pod władaniem bojówkarzy. Terroryści z państwa islamskiego Centralnej Europy zagrażają cywilom w Afryce – powiedział Sebastian Banasiewicz z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

https://twitter.com/PomocKosciolowi/status/1361984598750683139

Czas Wielkiego Postu jest szczególną okazją do tego, by choć na chwilę zatrzymać się i spojrzeć na losy chrześcijan na świecie. W tym roku Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca do wsparcia naszych braci i sióstr w Afryce.

– Zwracamy się do Was z serdeczną prośbą, aby oprócz modlitwy za ten kontynent o pokój, o pojednanie, również nasze ofiary, które często przy okazji Wielkiego Postu zbieramy czy odkładamy, skierować właśnie na pomoc tamtym misjonarzom i kościołom – zaapelował ks. prof. Waldemar Cisło.

https://twitter.com/PomocKosciolowi/status/1363800721985003522

Modlitwą zostanie objętych pięć krajów Afryki: Nigeria, Burkina Faso, Republika Środkowoafrykańska, Mozambik oraz Kamerun.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl