fot. PAP/Paweł Supernak

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zbiera środki sanitarne dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę środków sanitarnych dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Dotychczas udało się zebrać jeden kontener. Są w nim preparaty bakteriobójcze i środki ochrony osobistej. Zbiórka wpisuje się w akcje „Maseczka dla misjonarza”.

Dary trafią m.in. do chrześcijan w Syrii, Iraku i Libanie. O dotychczasowych efektach zbiórki mówił ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Stowarzyszenia.

Akcję posumował on przy okazji 6. rocznicy wypędzenia irackich chrześcijan z Mosulu. W konferencji wzięła też udział europoseł Beata Kempa.

Była minister ds. pomocy humanitarnej poinformowała, że zgłosiła się do Komisji Europejskiej o wsparcie dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

– Wysłałam do pani komisarz Urpilainen stosowane prośby, projekty, obszary, w których uważamy, że Unia Europejska powinna też w tej chwili może i przekierować swoją pomoc i być donorem tam, gdzie te potrzeby są największe. Ale rzeczywiście Liban, Irak, Syria, Jemen (bodaj najtrudniejszy, jeśli chodzi o dotarcie) czy właśnie Sudan Południowy – to są właśnie kraje, gdzie my jako Polacy byliśmy obecni, gdzie tę pomoc potrafiliśmy bardzo skutecznie nieść – podkreśliła Beata Kempa.

Oprócz środków sanitarnych na Bliskim Wschodzie brakuje też żywności i leków. Informacje o tym, jak można wesprzeć chrześcijan w Syrii czy Iraku, są dostępne na stronie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

RIRM

drukuj