fot. TV Trwam News

30. rocznica sakry biskupiej ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia

Ks. abp Sławoj Leszek Głódź świętuje dziś 30-lecie sakry biskupiej. Arcybiskup senior archidiecezji gdańskiej został mianowany na biskupa przez św. Jana Pawła II.

Walczę dla Chrystusa – to zawołanie biskupie towarzyszy 30-letniej już posłudze biskupiej ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia. Na biskupa mianował go św. Jan Paweł II.

Swoją misję biskupią rozpoczął jako biskup polowy Wojska Polskiego. Jego wielkim dziełem była odbudowa niemalże od zera struktur ordynariatu polowego. Posługę biskupa polowego pełnił przez 14 lat. Następnie przez 4 lata stał na czele diecezji warszawsko-praskiej. Od 2008 do 2020  roku pełnił posługę arcybiskupa metropolity gdańskiego.

Ks. abp Sławoj Leszek Głódź przez wszystkie lata swojej posługi z konsekwencją i odwagą staje w obronie najważniejszych prawd i zasad ewangelicznych – za co wielokrotnie był i jest atakowany przez środowiska liberalno-lewicowe i sprzyjające im media.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl