Gdańsk w obronie swojego pasterza

Środowiska Solidarnościowe i patriotyczne w Gdańsku organizują pikietę w obronie ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia. Odbędzie się ona 25 kwietnia m.in. przed siedzibą „Gazety Wyborczej”.

– W czwartek 25 kwietnia o godz. 16.00 spotykamy się przed budynkiem redakcji „Gazety Wyborczej” przy ul.Tkackiej w Gdańsku i tam będziemy pikietować. Myślę, że ten dziennik ma tyle złego na sumieniu, że czas najwyższy żebyśmy pokazali absolutny sprzeciw z naszej strony wobec tych kłamstw. My nie tolerujemy nie tylko takich kłamstw, ale i takiej gazety – akcentuje Anna Kołakowska, najmłodszy więzień polityczny PRL.

Anna Kołakowska dodaje, że atak na Kościół, atak na duchowieństwo to uderzenie w fundamenty polskiej tożsamości i kultury. Więcej

Ataki na metropolitę gdańskiego rozpoczęły się dzień przed inauguracją pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka. Mimo upływu czasu antykatolicki tygodnik „Wprost” wciąż kontynuuje oszczerczą kampanię przeciwko ks. abp. Sławojowi Leszkowi Głódziowi.

Uderza się w najbardziej aktywnych księży biskupów tych, którzy mają charyzmę i siłę – akcentuje Anna Kołakowska.

– Bardzo cenimy naszego biskupa. Jesteśmy dumni, że archidiecezja gdańska doczekała się tak wspaniałego pasterza. Wiemy, że w naszym dążeniu, w walce do normalności w Polsce – mamy prawdziwego przywódcę. Znamy to z historii i to nie jest nic nowego, takimi działaniami posługiwano się wielokrotnie. Już komuniści celowali w Kościół. Znaliśmy te sytuacje o skazywaniu biskupów za współpracę z amerykańskim wywiadem, o różnego rodzaju zbrodnie, przestępstwa. Przerabialiśmy to już, więc atak na księdza arcybiskupa Głódzia nas nie dziwi. Dziwi mnie natomiast to, że dla wielu katolików niezorientowanych w życiu Kościoła autorytetem jest “Wprost”, czy “Gazeta Wyborcza” – zwraca uwagę Anna Kołakowska.

Anna Kołakowska dodaje, że nagonka na ks. abp. jest również dlatego, że kategorycznie sprzeciwia się on dyskryminacji TV Trwam, odważnie staje w jej obronie i nie boi mówić się prawdy. Na to ile dla Radia Maryja i TV Trwam zrobił ks. ks. abp Sławoj Leszek Głodź zwrócił uwagę o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

– Ksiądz arcybiskup od początku był w zespole duszpasterskiej troski w sprawie Radia Maryja. Patrzył na nas bardzo merytorycznie. Potrafił zobaczyć błąd, ale i dobro. Wspierał nas, a nie niszczył. Podobnie jest w sprawie Telewizji Trwam. Ksiądz arcybiskup mówi jasno o Telewizji Trwam i zobaczcie jak to niektórych obruszyło. Dziękuję księdzu arcybiskupowi za wszystko; za życzliwość, za to że ma odwagę mówić. Na pewno chcieliby, by nas zniszczył, zgniótł swoją władzą jako arcybiskup. Chcą by zgniótł Radio Maryja. Jednak on jest normalny. Widzi ludzi, ich dobrą robotę dla Kościoła i dla Ojczyzny – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja .

O. Tadeusz Rydzyk dodał, że atak na ks. abp. wpisany jest w atak na Kościół.

-Myślą tylko o tym, jak uderzyć w Kościół, w ks. biskupa, który mówi jasno o problemach. W kazaniach na pierwszym miejscu stawia miłość do Pana Boga, Kościoła i Ojczyzny – dodał o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja. Więcej

Z kolei Wikariusz Generalny archidiecezji gdańskiej ks. infułat Stanisław Bogdanowicz przypomina, że w obronie księdza arcybiskupa już po pierwszej kłamliwej publikacji „Wprost” stanęli księża archidiecezji gdańskiej.

– Dziekani wystąpili w imieniu całego duchowieństwa gdańskiego. Jest to bardzo bolesna sprawa, która świadczy o tym, że poziom tego pisma sięgnął bruku. Trudno to nawet komentować. To świadczy o nich, o autorach i wydawcach. Należy ubolewać, że właśnie tego rodzaju poziom publikacji lansuje się oszczerczo bez żadnych podstaw. W rzeczywistości sięgający dna, braku kultury, zupełnego nieliczenia się z rzeczywistością, nie mówiąc już także o pewnej odpowiedzialności za słowo, którego tam brakuje. Głęboko ubolewam nad tym, że doczekaliśmy się w Polsce powrotu do stalinowskich wręcz metod działania – podkreśla ks. infułat Stanisław Bogdanowicz.

Dodaje również, że ataki na ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia wynikają z nieulegania tzw. poprawności politycznej

– Ataki wynikają z tego, że ksiądz arcybiskup jest człowiekiem odważnym, że jest duszpasterzem otwartym i że nie boi się mówić prawdy. Nie idzie po linii zniewalającej umysły poprawności politycznej, tylko odważnie głosi Słowo Boże i mówi to co myśli; to co uważa, że jest konieczne. Oczywiście spodziewałem się ataków z różnych środowisk zniewolonych umysłów czy dyktatury ciemniaków jak mówił Kisiel. Myślę, że to jest jego odwaga, a to denerwuje środowiska, że ktoś mówi prawdę w oczy – dodaje ks. infułat Stanisław Bogdanowicz. Więcej

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl