fot. PAP/EPA

Ojciec Święty zwrócił uwagę na rolę św. Józefa

Ojciec Święty rozpoczął cykl katechez poświęconych św. Józefowi, który – jak zaznaczył Papież – jest dla nas przewodnikiem, opiekunem i świadkiem. Franciszek zwrócił uwagę, że św. Józef jest człowiekiem bezgranicznie ufającym Bożej Opatrzności, a jego imię w języku hebrajskim oznacza „Bóg pomnaża”.

W rozważaniach Ojciec Święty wskazał, że życie ziemskiego Opiekuna Jezusa było związane z peryferiami miejscowości Betlejem i Nazaretu, z dala od zgiełku wydarzeń i ówczesnej władzy. Także dziś – jak dodał – cieśla z Nazaretu przypomina, że Kościół jest szczególnie powołany do głoszenia Dobrej Nowiny, poczynając właśnie od owych peryferii.

Papież na zakończenie audiencji pozdrowił pielgrzymów. Zwrócił się też do Polaków.

– Pozdrawiam serdecznie polskich pielgrzymów. Święty Józef, opiekun Kościoła, to człowiek głębokiej wiary, odważny i pokorny. W czasie globalnego kryzysu i zagubienia wartości prośmy go w modlitwie, aby nauczył nas dostrzegać to, co świat usuwa na margines i odrzuca. Niech wyprasza nam wrażliwość na potrzeby innych. Z serca Wam błogosławię – mówił papież Franciszek.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl