fot. twitter.com/EpiskopatNews

53. Sympozjum Józefologiczne

W auli Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej trwa 53. Sympozjum Józefologiczne. Celem wydarzenia jest m.in. przybliżenie roli św. Józefa w dziele zbawienia.

Spotkanie naukowe rozpoczęło się Mszą świętą w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Eucharystii przewodniczył ks. bp Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

W ramach sympozjum głos zabierają prelegenci z Polski i z zagranicy, którzy poruszają kwestie związane m.in. z kultem Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Ks. dr Andrzej Latoń, prezes Polskiego Studium Józefologicznego, podkreślał, że powinniśmy cały czas poznawać św. Józefa.

Wiele prawd o świętym Józefie jest ogłoszonych, ale jeszcze niepoznanych, tzn. niezgłębionych. Te prawdy są niesamowicie ważne, ponieważ dotyczą ojcostwa, małżeństwa. Widać, jak święty Józef odgrywa ważną rolę dla nas wszystkich, abyśmy powrócili do głębi teologicznej, głębi prawdy o ojcostwie – wskazał ks. dr Andrzej Latoń.

53. Sympozjum Józefologiczne w Kaliszu zakończy się po godz. 14.00. Organizatorem spotkania naukowego jest Polskie Studium Józefologiczne.

 

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl