fot. By Guido Reni - HgH0SCjz6vSFVQ at Google Cultural Institute maximum zoom level, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21880552

Polacy we Francji przygotowują się do konsekracji św. Józefowi

„30 września zaczynamy w naszej parafii przygotowanie do konsekracji świętemu Józefowi. Jest to 33-dniowe nabożeństwo do świętego Józefa na podstawie książki »Konsekracja św. Józefowi«  ks. Donalda H. Callowaya” – poinformowano na profilu Facebook parafii w Alfortville, gdzie w polsko-francuskiej wspólnocie posługują dwaj polscy księża. Przygotowanie będzie się odbywać stacjonarnie i online.

Parafia organizuje dla chętnych 5 spotkań w czwartki od 30 września do 28 października po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00. Dniem konsekracji będzie 1 listopada – informuje portal polonijny polskifr.fr, powołując się na informacje dostępne w mediach społecznościowych parafii Alfortville.

W inicjatywie będzie można uczestniczyć niezależnie od posiadania książki ks. Donalda Callowaya.

„Codziennie na stronie Facebook będą się pojawiać propozycje modlitw i rozważań na czas konsekracji. Będzie też możliwość uczestniczenia w spotkaniach przez internet dla osób, które nie mogą być osobiście. Chętni mogą się zapisać w tę niedzielę lub/i po prostu przyjść na pierwsze spotkanie w czwartek. Serdecznie zapraszamy wszystkich” – czytamy w poście zapowiadającym przygotowanie.

Przygotowanie do konsekracji przypada w szczególnym miesiącu październiku i wyjątkowym roku.

„Chcemy uczcić Rok świętego Józefa ogłoszony przez papieża Franciszka z okazji 150. rocznicy uznania świętego Józefa Opiekunem Kościoła. Jednocześnie zaczynamy miesiąc październik, miesiąc różańca. Mamy wiec niezwykłą okazję obserwować Świętą Rodzinę, oddanie Maryi i Józefa Jezusowi i Bożej woli. Będziemy obserwować człowieka, który w oczach świata był ojcem Jezusa, uczył Go jak być Człowiekiem. Zapraszamy w czwartek 30 września po Mszy świętej wieczornej o 19:00” – zachęciła parafia.

polskifr.fr/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl