PAP/Tomasz Wojtasik

Polska i Kościół zostały zawierzone świętemu Józefowi

Ks. abp Stanisław Gądecki zawierzył nasz naród i Kościół św. Józefowi. Akt miał miejsce podczas Mszy świętej w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

W homilii przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreślił, że w obliczu narastających ataków na małżeństwo i rodzinę należy je zawierzyć św. Józefowi.

Ks. abp Stanisław Gądecki zaznaczył przy tym, że Oblubieniec Maryi uczy nas prawdziwej miłości.

– Dzisiaj świat sugeruje, że trzeba się sprawdzić przed ślubem, że ważniejsza jest kariera niż rodzina, która przecież może poczekać, iż ważniejsza jest osobista przyjemność niż poświęcenie się drugiemu człowiekowi. Tymczasem Józef uczy nas innej Bożej logiki, która przypomina nam, że miłość to nie tylko uczucie i krótka chwila, ale decyzja na całe życie – mówił ks. abp Stanisław Gądecki.

W trakcie Eucharystii odczytano również list Ojca Świętego Franciszka. Papież wskazał, że św. Józef jako mąż sprawiedliwy i posłuszny uczy postawy słuchania słowa Boga.

Na zakończenie Mszy świętej ks. abp Stanisław Gądecki odczytał akt zawierzenia narodu i Kościoła św. Józefowi.

– Mężu słuchania i działania, stań przy nas w walce z mocami ciemności! I jak wielokrotnie ratowałeś swoją Rodzinę od niebezpieczeństw, tak teraz broń naszych rodzin, narodu i Kościoła na polskiej ziemi przed szatanem wprowadzającym podziały i kłamstwo – modlił się przewodniczący KEP.

Zawierzenie św. Józefowi odbyło się w ogłoszonym przez Ojca Świętego Roku św. Józefa.

Wydarzenie poprzedziły narodowe rekolekcje, które były prowadzone od niedzieli w Narodowym Sanktuarium w Kaliszu.

Uroczystości z Kalisza transmitowały Radio Maryja i Tv Trwam.

RIRM

drukuj