Trzeci dzień narodowych rekolekcji u św. Józefa

W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu wierni przeżywali we wtorek trzeci dzień narodowych rekolekcji przygotowujących do zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.

O godz. 13.30 rozpoczęła się Msza św. z kaplicy cudownego obrazu, której przewodniczył ks. prał. Leszek Szkopek, proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Ostrzeszowie. W Eucharystii uczestniczyły osoby życia konsekrowanego diecezji kaliskiej oraz przybyli pielgrzymi.

O godz. 17.30 odmówiono modlitwę różańcową, a o godz. 18.00 była sprawowana Msza św. pod przewodnictwem ks. prał. Zbigniewa Cieślaka, wikariusza biskupiego ds. administracyjnych i proboszcza parafii pw. NMP Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolski. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Wons SDS.

– Pochylamy się dzisiaj nad tajemnicą życia. Świadomie podkreślam słowo „tajemnica”. Życie jest tajemnicą. Źródłem życia jest Bóg, który jest dla nas tajemnicą. Ale o niej wiemy coś najważniejszego, że Ten, który jest dla nas tajemnicą, jest miłością – powiedział kapłan.

Kapłan  podkreślał, że Bóg jest miłośnikiem życia, zapragnął nas, abyśmy żyli wypełnieni Jego miłością. Ks. dr Krzysztof Wons SDS wygłosił także katechezę o wartości życia. [słuchaj]

Na wieczorną modlitwę przybyli pielgrzymi Pieszej Pielgrzymi Diecezjalnej i Kaliskiej na Jasną Górę, Bractwa Świętego Józefa i inne oraz wspólnoty neokatechumenalne.

Narodowe rekolekcje „Ojcowskiemu Sercu zawierzamy” będą trwały do 6 października. Nauki rekolekcyjne w tym czasie głoszą: ks. dr Marcin Wiśniewski, ks. Dariusz Dąbrowski COr, ks. dr Krzysztof Wons SDS, ks. dr Piotr Górski oraz ks. Dominik Chmielewski SDB. Modlitewne spotkania transmitowane są w Radiu Maryja i TV Trwam.

Nasz Dziennik/radiomaryja.pl

drukuj