fot. twitter.com/CzarnekP

Min. P. Czarnek: Wokół Radia Maryja powstało wiele inicjatyw służących społeczeństwu

Wokół Radia Maryja powstało wiele inicjatyw służących społeczeństwu. Jedną z nich jest Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – wskazał w niedzielę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w internetowym wpisie z okazji 30-lecia toruńskiej rozgłośni.

Szef MEiN we wpisie na Twitterze podkreślił, że „Rodzina Radia Maryja to tysiące małych wspólnot, które swoją modlitwą oraz czynem budują jedną z największych społeczności w Polsce”.

„Wokół Radia Maryja powstało wiele inicjatyw służących społeczeństwu. Jedną z nich jest Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu” – napisał Czarnek.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r., w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycji przez 14 godzin na dobę mogli słuchać tylko mieszkańcy Torunia i Bydgoszczy oraz okolicznych miejscowości.

Z czasem Radio Maryja wydłużyło nadawanie do 24 godzin, a jego zasięg objął całą Polskę i rozszerzał się na inne kraje. Od 1998 r. jest dostępne za pośrednictwem Internetu na całym świecie.

PAP

drukuj